Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 70 m2...

Mennyibe kerül egy 70 m2 lakás tisztasági festése, ha magunk csináljuk, de mindent meg kell venni hozzá?

Figyelt kérdés
És a belmagasság 3,70 kb. Egyszerű, de normális minőségű festékkel szeretnénk.
2011. okt. 31. 13:58
 1/5 anonim válasza:
Pontosan neked nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerülne, poli-farbe platinum falfesték van nálunk, ennek literje 15-20nm-re elég.
2011. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És hogy kell ezt kiszámolni?

A plafon ha jól sejtem 70 m2, a falak meg 70x 3,70?


És ez a festék kb. mennyibe kerül? Meg kell hozzá olyan henger, vagy mi, amivel felvisszük a falra, nem?


Bocsánat, de kb. annyit tudok erről, amennyit filmen láttam eddig...

2011. okt. 31. 14:25
 3/5 anonim válasza:
teddy henger kell hozzá, vagy mi a szösz.. a fal nagyságát úgy számolod ki, hogy szélessége*magassága, és összeadod minden oldalát a falaknak. ezt négyzetméterben megkapod, és annyi festéket veszel. a két és fél liter kb 2500ft :)
2011. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szobánként számold ki, mekkora falfelületet kell lefesteni. A plafon ugye egyik oldalszor másik oldal, a falak oldalszor magasság mínusz ablakok, ajtók. A boltban a festékekre rá van írva, mekkora felületre elegendők, annyit kell venni, amekkora felületet festenétek.

Kellenek eszközök, ha a fal jó állapotú, akkor finom (180-200as) csiszolópapírral simogassátok át, ha rossz állapotú, akkor glettelni is kell.

Gletteléshez kell a glettgipsz, spakni, glettvas, ha sokat kell csinálni, akkor vödör és keverőpálca is, mert azzal haladósabb. A glettvasra spaknival felviszed a glettet és a sérült részekre rásimítod. Kövesd a zsákon lévő használati utasítást. Ha megszáradt, csiszold le.

Csiszolás után portalanítsd a falat, és jöhet rá a festék. Ehhez kell egy nagy henger, meg egy hosszú nyél. Vehetsz teleszkópos hengert is, én azt nem szeretem, mert nehéz, sima partvisnyélre szoktam húzni a hengert. Nálatok valószínű létráról kell a plafont és a fal tetejét csinálni, szóval létra is kell.

Kell egy kis henger, lakkozóhanger néven árulják, ezzel férsz be a sarkokba. Ha vannak olyan helyek, ahova a kishenger is túl nagy, akkor kell egy ecset is.

A hengernek kell egy rács is, amin le tudod húzni a festéket, hogy ne csöpögjön.

Lényegében ennyi elég, a költsége attól függ, milyen árú terméket vásárolsz, ezer és tízezer forintért is vehetsz például hangert.

Ha a bútorokat nem tudod kipakolni, akkor vegyél fóliát is, ez pár száz Ft. A padlót szerintem nem érdemes fóliázni, egyszerűbb ha valaki a friss festéket azonnal felmossa.

2011. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az előző hozzászóló kifelejtette, hogy csiszolás után portalanítás és mély alapozóval le kell kenni lehetőleg korongecsettel,majd jöhet a festés! ( Azért kell az alapozó, mert erősíti a felületet és a színes festékek nem foltosodnak ki!)
2020. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!