Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy érdemes fűtenem hogy az...

Hogy érdemes fűtenem hogy az minnél kevesebb gázszámlával járjon?

Figyelt kérdés
Eddig tudtuk húzni a fűtést ,estére szeretnénk bekapcsolni . (2 szoba + 1 konyha ) Egyik szobát használjuk csak , a kérdés az , a kérdés , érdemes bekapcsolni a fűtést mind a 3 helységben ? Mert arra gondolunk ha csak az egyik szobában ,így vagy úgy szökni fog a meleg min. ajtónyitáskor,így ujra meg ujra befog kapcsolni a fűtés ha érzékeli hogy csökken a hőm. Vagy fűtsek mindenhol kb 18fokon , és nem hűl ki a lakás ? ? ?
2011. nov. 14. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy fűts mindenhol 18 fokon, vagy ha olyanok a radiátoraid akkor mindegyiken állíts be egy minimum hőfokot hogy a szobába lévő falak, bútorok ne károsodjanak a fűtés hiánya végett. Én ezt 3 éve így csináltam, azóta már fával fűtök mivel elég sokat tudok hozni munkahelyemről is így mindenhol jó meleg van. Persze az is egy jó megoldás ha nem muszáj akkor elég ha csak estére, éjszakára kapcsolod be. De ha már tartósan mínuszok vannak nappal is kint a szabadba akkor egy minimális fűtés mindenképp kell hogy ne fagyjanak szélt a csövek, mert az nem kevés pénzetekbe fog majd fájni.
2011. nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszod , szerintem is az lesz hogy mindenhol bekapcsoljuk egy 18 - 19 fokon . csak így nem tudom mennyi lesz a számla . . :(

De mindenesetre ezt tartom ésszerűnek mert annak sincs értelme hogy 1 szobát fűtők máshol meg jég hideg van .

Köszi gyors válaszodat ! ! ! További szép napot !

2011. nov. 14. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fűtesz egy szobát, attól ott még nem lesznek benne jégcsapok. A válaszfalakon, ajtón fog beszökni annyi meleg, hogy ott is 10-12 fok lesz a legnagyobb hidegekben is.

De értelem szerűen még így is kevesebb gáz fog fogyni, mint ha a teljes ház légköbméterét fűtenéd ki 18 fokra.

Nálunk már sok éve így van egy nem használt szobában.

Ahhoz, hogy elfagyjanak a radiátorok, több napig fűtetlenül kell lennie az egész háznak, kint pedig kemény mínuszoknak.

2011. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ , most egyenlőre bekapcsoltuk mindenhol megy a fűtés . Megnézem holnap mennyi fogyott így el , kiszámolom . . . (lehet nem érek vele semmit a számolgatással )
2011. nov. 14. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet! Így biztosan látod majd, hogyan jobb. Most nagyjából az időjárás is állandó lesz, úgyhogy ez sem fogja nagyon befolyásolni.

Bár egy napon belül, lehet nem lesz nagy az eltérés. Az is lehet hogy mérési hibahatáron belül lesz az a pár liter gáz.

De ha a fizika működik, elvileg ha kevesebb levegőt (szobát) fűtesz ugyan olyan hőfokra, ahhoz kevesebb energia, gáz kell.

2011. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még egy kérdés , gondoltam megkérdezem tőletek .

Pici konyhánk van itt a panelban , a hűtőt csak egy helyre lehet rakni , nincs sok variálási lehetőség . No de , hogy elkezdtünk fűteni este néztem csak , hogy a fűtő réz cső és a hűtő hátulja közt csupán csak 2-3 cm hely van .

Nem lesz így baja a hűtőmnek hogy mögötte a forró cső ? Van egy érzésem hogy ez buta kérdés mert persze hogy baj. De mit tegyek ? máshova nem tudom elpakolni a hűtőt ... :(

Légyszi válaszoljatok . Köszi ! :)

2011. nov. 15. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:

De. Nem szerencsés a hűtőt fűtéscső közelében elhelyezni, mivel így nem tudja olyan jó hatásfokkal leadni a hőjét.

Megoldás: veszel a sző átmérőjének megfelelő szigetelő csőhéjat és ráhúzod azon a szakaszon, ahol a hűtő van.

2011. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sző = cső. Pár száz forintba kerül.
2011. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oh köszi , nem tudtam hogy van ilyen . Köszi a nagyon jó válaszaid ! :)
2011. nov. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!