Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan (bejárati) ajtót szigetelni?

Figyelt kérdés
A lakás előterébe rettentően hideg van, hála a nem éppen tökéletes szigetelésének. Már felragasztottam ilyen gumi szigetelőcsíkot is az ajtóra de úgy veszem észre hogy nem sokat ér, csak nehezebben lehet bezárni az ajtót. Van pokróc is a küszöb elé hogy ott is kevesebb hideg jöjjön be de úgy érzem hogy így sem elég. Függönyön gondolkoztam az ajtó elé (valami jó vastagon) remélve hogy ez megoldást jelentene a problémára. Valami egyéb ötlet esetleg? Vagy valami tapasztalat az ilyet függönnyel kapcsolatban? (Fűtőtest ott nincs, nem is nagyon akarok ott ilyen 20-22 fokot. Csak szimplán nem dzsekiben akarom megcsinálni a reggelimet és a kávémat mert most ez a helyzet.)
2011. nov. 28. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Hungarocel csík(ok). Ragaszd oda az ajtóhoz. Persze ki kell szabni akkorára, hogy ne legyen útban az ajtó nyitásánál, csukásánál. Remélem tudtam segíteni. Minden jót!
2011. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fém biztonsági ajtóm nyomja a hideget magából. Készülök én is venni jó vastag anyagot, amit elé akasztok. Elhúzósan fogom feltenni.
2011. nov. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én általában eltorlaszolom egy szekrénnyel..
2011. nov. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Éppen ilyen problémánk volt, először a hungarocellen gondolkoztunk, aztán végül egy vastagabb függönyt tettünk az ajtó elé. Szerintem jobb a semminél. Az ajtó és a függöny között kb. 15 cm légrés lett, a levegő ugye így szigetel valamennyit.
2011. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor én is meglépem ezt az elhúzható függönyös dolgot és majd kiderül hogy mennyivel lesz jobb. Sajnos a hungarocel nem nagyon játszik. Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 29. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, lent a földig érjen. Két oldalt is érjen túl az ajtókereten.
2011. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hungarocell is volt, meg függöny is. A hungarocell úgy volt rögzítve, hogy először ment rá az ajtóra az, aztán egy farostlemez, és azon keresztül volt csavarozva, így elég strapabíró volt. A függöny pedig egy rendes karnisra volt fellógatva (nyáron a karnis maradt, a függönyt levettük). Általában egy irdatlan nagy, több rétegűvé összehajtott takarót használtunk függönynek. Most már szigetelt az ajtó, nincs gond :)
2011. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de én is ilyen problémával küzdöttem. Bár a gumiszigetelés után valamit javult a helyzet, nem ömlött be olyan mértékben a hideg, a probléma mégsem szűnt meg. Kiderítettem, a fal találkozásánál jött a hideg, fogtam, s akriltömítôvel jól kinyomtam kívül belül, s azóta szinte semmi hideg nem jön. Nyilván egy pici igen, de az nem os baj.
2018. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!