Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektorra 75 m2-t mennyiből...

Konvektorra 75 m2-t mennyiből fűtötök ki?

Figyelt kérdés

Nem csak a konvektorokkal fűtünk, de érdekelne, ha csak azokat használnánk mennyiből jönne ki a 75 m2-es családi házunk fűtése és kb. 22 fokos meleg esetén...

Akinek szintén konvektorjai vannak mennyi gázt fizet?


2011. dec. 27. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyumék konvektorral fűtenek kb 53 m2-t és volt már olyan hónap, hogy 50 ezer ft-os gázszámla jött ki nekik. Kb 23-24 fokra fűtik fel a lakást.
2011. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia! azt nem tudom 75 nm2 lakás mennyiből jön ki, de azt tudom ,hogy mi 40 nm2 élünk és most télen 25000 a fűtésem ami siralmas szerintem.ja és vagy 20 fok vagy kevesebb van a lakásban :(.szóval alig várom,hogy elköltözzünk mert lassan a gázos lakás több lesz mint a távfűtés.ja és 25000 most, nyáron 9000 és a legtöbbször év végén 60000 körül szoktam fizetni.tudom durva nem kicsit.ja gázbojlerünk van .de azt ritkán használjuk.
2011. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez rengeteg!!! Nem semmi, akkor nem térünk át a kandallóról gázra, inkább spórolok egy központira, ezek szerint nagyon megéri!

Köszi a választ!

2011. dec. 27. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:

a konvektor egy kalap híg fos. egy 6 nm-es konyhát nem bírtam vele anno normálisan befűteni.

egy vacak 21nm-es szobát fűtöttünk vele, úgy hogy reggelre halálra fagytunk, és 30 ezer volt a számla.


komolyan, bármi mást, csak azt ne. azóta távhősben lakunk, az is lexarom, ha 25e a számla, de legalább kapok valamit a pénzemért. ebben a lakásban max akkor fáztam, amikor lázas beteg voltam. ezen kívül még sosem, pedig az ablakok sem újak.

2011. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A konvektoros házak, lakások általában régiek, nem hőszigeteltek, a magas számla oka elsősorban ebben keresendő. Persze a konvektorok sem a hatásfokukról híresek. Ha van megtakarított pénzed, akkor a lehető legjobb befektetés a lakáskorszerűsítés. Csökken a rezsi, nő az ingatlan értéke.


Csak bosszantás végett (és persze s kérdezőnek viszonyítás végett):

110 m2, hosszúkás forma, Porotherm 30 + 10 cm hungarocell (utólagos), 2 rétegű műanyag ablakok, radiátor, 40-50 fokos vízzel, időjáráskövető kondenzációs kombicirkó, 22,5 fok, 18 eFt-os általány...

2011. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Tutira olcsóbbra jön ki, mint a fa! Persze ha nem lopod a fát... :)
2011. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nemrég volt egy hasonló kérdés arra is válaszoltam azt most átmásolom ide.:Ha van lehetőséged a gázt cseréld másra.Itt falun csak a gazdagabbak fűtenek gázzal más mindenki fával.150nm es a ház kb 160 ezer a téli tüzifa ára amit az erdészettől veszünk és magunk vágunk össze.MIN.5hónapot fűteni kell egy évben.A mi házunk nem túl modern építőanyagból készült azt mondják a havi gázszámlánk lenne 70 ezer is.Ezt szorozd be 5 ttel.Az 350 e. ennyit mi nem tudnánk kifizetni.Könnyű kiszámolni a havi fűtésszámlánk 32000ft.5000ft al több mint atiéd a házunk viszont kétszer akkora v. még nagyobb és 22-23 fok van állandóan.
2011. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Előző: mi egy '90-ben épült 95 négyzetméteres családi házat fűtünk fával, és az simán benne van 300-ban. Mégis milyen áron veszitek a fát, hogy ennyire olcsó?
2011. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ, de a konvektoros fűtés nem is annyira rossz. Én konvekpro-t vettem hozzá és be tudom programozni, hogy mikor fűtsön és mikor nem. Sokszor az a baj, hogy egész nap egy beállított fokozaton megy és akkor fogyaszt igazán sokat. A beállított hőfok sem mindegy, minden 1fokos hőmérsékletcsökkenés kb. 6% energiamegtakarítást eredményez. A konvekpro-val én kb. 25%-kal kevesebbet használok!
2011. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14500ft erdei köbmétere.A fa kőris egy erdei köbméterben 10-11 mázsa fa van kőris ből.Méteres rönkök változó vastagságban össze kell fűrészelni és hasogatni.Ha 10mázsa 1 köbméter akkor 1450ft ra jön ki mázsája.Ha készen hasogatva venném tüzépről ugyan ez biztos lenne 2000 -2100 mázsája nem?Bár a tüzépi árakkal nem vagyok tisztába.Idén még ezen is faragtunk valamennyit mert a fa egyharmad része nyár volt aminek 7000 ft az erdei köbméter ára.Így a tél eleji és a tél végi napokra az is elég meleget ad.Bár amilyen tél most van a nyárfa is megtette volna eddig is.Csak a nyárfát sűrűbben kell rakni.Egyébként a fát az erdészettől vesszük.Ennyi. Imadlakemese ha van még kérdésed írj.Remélem kielégítő volt a válaszom.
2011. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!