Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

Melyik a jobb? Villany vagy gáz bojler? Érvek, ellenérvek. Tapasztalatok.

Kinél mi vált be??
A gázosnál már előíráás a kémény bélelés..a villany viszont nem drágább?mert ugye állandóan visszamelegíit az egész víz mennyiséget ha használod....Tapasztalatok?melyik fogyaszt többet nekem olyan 80literes kellene.
Köszönöm várom a tapasztalatokat...

2012-01-02 00:07  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
" minőségű gáz jön állandóan a csőből csak az órát forgatja de nem fűt."

Aha. És erre bizonyíték is van vagy csak rágalom? Ki lehet hívni szakértőt, de ha nincs igazad akkor nem lesz olcsó... :-D

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 11/14Időpont 2014-04-29 01:41 Privát üzenet
"-A gázzal való meegítésért pontosan annyit fizetsz, amennyit melegítesz "

Igen mind addig amíg meg nem nézed működés közben parapet/kémény másik végét, aztán rögtön rá jössz, hogy a 100% bepumpált gáz energiából 60% elszáll az utcára, míg a villanyéból 97% hasznosul. Így már, mindjárt elgondolkodtató, hogy valóban drágább a villannyal való bármilyen nemű (melegíz, levegő) fűtés, de már nem számottevően, ha figyelembe vesszük a kémény építési, kéményseprői engedélyeket és az éves karbantartási költségeket is.

A válaszíró 18%-ban hasznos válaszokat ad.
# 12/14Időpont 2014-04-29 22:34 Privát üzenet
tetro nevű felhasználó válasza:

laktam egy olyan lakásban ahol a fűtést egy elektromossá alakított cserepkályha biztosította. 70nm-t volt olyan hónap hogy 80ezres villanyszámlával fűtöttem ki. ugyanekkora gázos lakás a meleg vízzel együtt se volt több 30-35ezernél

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 13/14Időpont 2014-04-29 22:55 Privát üzenet
Nálunk a távhő vált be mint melegvíz, de az tudom, hogy nincs mindenhol sajna. :)

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 14/14Időpont 2014-04-30 00:21 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Válaszút előtt állok: London vagy Skócia, Edinburgh? Aupair leszek, egyik család skóciai, másik londoni. Tapasztalatok esetleg, hol jobb élni? 20/L
Melyik jobb bolt?
Padlás szigetelésben gondolkodom, leteríteni utólagosan. Kőzetgyapot vagy üveggyapot szigetelés a jobb? Táblás, vagy tekercses? Melyik olcsóbb?
átfolyós gázos vizmelegítő, vagy gázos bojler a jobb?
Melyik bojler a jobb Ariston vagy Gorenje?
A paroc UNS 37Z; VAGY a Nobasil MPN (Knauf Insulation) kőzetgyapot hőszigetelőtábla a jobb simán padlástérben leteríteni, hőszigetelési szempontból?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu