Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A cirkó drágább mint a konvekt...

A cirkó drágább mint a konvektoros fűtés?

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

elvileg nem.

gyakorlatilag csak akkor, ha rosszul lett megtervezve.

2008. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Relatív! 48m2-es két konvektorral felszelert házat vettünk és alakítottuk lakóházzá. A két konvektor lecserélése volt 130e Ft kombicirkóra, csövekkel, radiátorokkal együtt több, mint félmilliós ajánlatot kaptunk. A leghidegebb hónapokban is 18e Ft volt a gázszámla két hónapra. A kombicirkóval lehet, hogy párezret meg lehetne takarítani, de a megtérülés években mérhető szerintem.
2008. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

48 négyzetméterre nem reális a 18e gázszámla.

vagy rosszul lett megtervezve a fűtés, vagy valahol szökik ki a meleg, de nem gyengén.

2008. ápr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

szerintem olcsóbb a konvektor valamivel. De elméletben talán nincs különbség a kettő között.

leghidegebb hónapokban konvektorral is volt 20 krül idén a fűtésünk (56nm), szóval szerintem a 18 ezer reális (ha 20 C körülre van felftve)

szeritnem a konvektor előnye, hogy bármelyik szobát külön külön le tudod kapcsolni akár teljesen. Nálunk a három konvektorból volt, hogy csak egy ment, és amikor nem voltunk otthon ki is kapcsoltuk mindet...

A cirko viszont programozható, központilag szabályozható, nem kell körbecsövezni a lakst gázcsövekkel, nem rondítja az épületet kifelé, és az égés termékeket magasan a levegőbe eregeti (kéményen keresztül) nem mint a konvetor, ami az ablak alatt engedi ki.

nekem ennyi jutott most eszembe :)

a legjobb a geothermikus,vagy a napelemes megoldás!

2008. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
nekem volt a 48nm-re 18e. De két hónapra!!! Tehát egy hónapra 9. Ez volt a max, két konvektor és egy gáztűzhely. 10cm dryvit a házon. Ez napi 300ft, kin minuszok, bent 22C.
2008. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

A konvektoros fűtés átlagban 20%-al gazdaságosabb, mint a cirkó fűtés. Nem kell vizet melegíteni, nincs hőveszteség a falakban cikázó csövek miatt, külön lehet szabályozni a szobák hőmérsékletét.


Viszont szárítja a levegőt, lokális hőmérsékletet hoz létre és nem lehet akárhol felszerelni, csak kéménynél, vagy ablak közelében (ahol persze engedélyezett a parapetes konvektor használata).

Emelett a lemez konvektorok pattognak és néha ormótlanul terpeszkednek a szobában.

Nekem 44nm a lakásom és körbe vagyok fűtve, még a legnagyobb hidegben sincs zima a lakásban. Személyszerint lebeszéltek a cirkóról, mert nagyon soká térült volna meg a befektetés, ráadásul a kéményeseket rendesen megkellett volna zsírozni, hogy engedélyezzék a bekötést, mégha minden rendben is van :(

február, március hónapban 5300 ftot fűtöttem, ami havi 2650 ft. Mindezt úgy, hogy régi f˝s ablakok voltak.

2008. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

A konvektortól bármi jobb!Vettünk egy családi házat melyben konvektor fűtés volt, téli gázszámla átlagban olyan 50-55 ezer havonta........A megtermelt hőnek a fele kiment a szellőzón.......SZUPER!!!!!Csak ajánlani tudom ha sok fölösleges pénzed van!Természetesen ha azt nézzük tényleg nem kell vizetmelegitenie a cikázó csövekben vagy valami ilyesmit irt egy előttem válaszoló DE:

a padlóba ágyazott vagy a falakban levő csövek szintén melegítik a házat!Nem kell karnyi vastag csövezés hanem a lehető legvéknyabb igy sokkal kevesebb vizet kell melegiteni....vagyis a hóveszteséged a minimumra esik vissza!Persze azért igy is jelentős!

Aztán jön a nagy kérdés hogy de akkor ez olcsóbb?

Nem!Most is 50 ezret fizetek havonta de nem 22 fok van a házban hanem 30!

Szerintem ha ezt nézzük akkor jobban jársz ha konvektorod van lecseréled!



:D 18 ezer 2 hónapra :D de jó is lenne ha csak annyit fizetnék, de ha kipróbálom hogy havi 9nél ne menjen el több akkor repkednek a minuszok a házban :S

2009. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez azért attól is függ hol. Mondjuk ha van egy társasház, amiben van egy kicsi lakás, amit körbelaknak és körbe fűtenek, akkor azért nem olyan sürgető több száz ezret az átalakításra költeni, mert túl hosszú míg megtérül.
2011. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni [link]
2013. dec. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

#6

szerintem is jobb opcio a konvektor

2017. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!