Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazán, látszól...

Vegyes tüzelésű kazán, látszólag minden rendben, miért forr fel akkor mégis a víz a kazánban?

Figyelt kérdés

A kazán teteje forró, az alja viszont hideg, a víz kb. 90-110 fokra is felmegy, a rendszerben kering a víz,a csővek nem forgyognak, utána is engedtem a víznek (nem levegős valószínűleg), akkor mi lehet a baja?

Ez a rendszer össze van kötve egy gázkazánnal is, amióta azt használtuk, idén először, ez kb. azóta fordul elő...

Mindenképpen hívni fogok szakembert, mielőtt mindenki ezt tanácsolná, csak ez nagyon érdekel, mert nem tudok rájönni, pedig látszólag minden rendben van.


2012. jan. 22. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent írsz, csak azt nem melegek-e radiátorok, a bemenő cső mind meleg-e.

Mert szerintem nem (vagy nem mind) és azért mert nincs keringés, nincs terhelve eléggé a kazán.

2012. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig levegős az...
2012. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De az ám!
2012. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk amikor a gázkazánt rákötötték a régi vegyestüzelésű rendszerre, beépítettek két elzáró szelepet, hogy amikor a gázfűtés megy, ne keringjen a víz a régi kazánban is!

Nálatok van ilyen? Nem kell valamit átállítani amikor váltotok gázról vegyes tüzelésre?

Van a vegyestüzelésű rendszerben kerngető szivattyú? Be van kapcsolva ha van?

2012. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!