Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Belső szigetelés megoldható...

Belső szigetelés megoldható sima nikecellel?

Figyelt kérdés
Szilikátból készült kertes házban élünk, mely kívülről nincs szigetelve. A tetőtéri szoba főfalán minden télen páralecsapódás és vastag penészfolt jelenik meg a betonáthidaló mentén. Arra gondoltunk (mivel a belső szigetelő anyagok rettenet drágák) sima nikecellel+hálóval szigetelnénk le, majd vakolás, festés. Megoldás lehet-e ez a penész-problémára? Vagy csak a külső szigetelés?

2012. jan. 22. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

A belső szigetelés semmiképp nem javasolt. (Akárhogy hirdetik is a TV-ben)

Azzal ugyanis nagy mértékben rongálod a szerkezetet. Érdekes módon ez külföldön (aholis több a tapasztalat) fel sem merül...


Egyébként a külső szigetelésre nem kell vakolat és festés. A hálót ragasztóba gletteled, majd felviszed a színt. Ezekből már van hengerrel felhordható is, amit laikus is tud használni. A gördülőszemcsést kerüld...

Illetve megteheted, hogy szépen gletteled (a ragasztóval), és külső falfestékkel fested.

2012. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Csakis a külső szigetelés jó! és legalább legyen 10-15-20 cm vastag, mert a 4cm sz@rt se ér!
2012. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 gomzoli ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de már mivel rongálná ez a ház szerkezetét? Ha belülről hőszigeteli azt a falat, ahol a hőhíd fennáll, gondolod, hogy majd szétfagy a falazat, mert a belülről elszívott melegnek elzárják az útját?

Szerinted itt Németországban, ahol én is élek, a műemlék jellegű házakat (nagyon sok van!) hogyan hőszigetelik? Kívülre nem tehetnek burkolatot, mert tilos az épület kinézetét megváltoztatni, viszont újabban nagy divat az épületeket energiatakarékosság alapján kategorizálni. Ha nem hőszigeteled, negyedével kevesebbet ér a házad... (mármint itt kint).

A kérdezőnek a válaszom: nyugodtan meg lehet úgy csinálni, ahogy leírtad. Fontos azonban, hogy az egész fal legyen beburkolva, a sarkoknál pedig L alakban folytatódjon a nikecell a másik falon is, még úgy fél métert.

A külső hőszigetelés valóban sokkal jobb megoldás, a ház falazatának a hőtároló képességét is kihasználja, a környezeti hatások (szél, víz) elől a falat elzárja. De a készíttetés költségvetése... Ha van rá fél-másfél milliód (házméret függősége, valamint a felhasznált anyagoktól is sok függ), akkor jó.

2012. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Belülről tilos hőszigetelni!


Ennyi.

2012. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Belső hőszigetelésnél max. a hungarocell és a fal között lehet vizesedés + penész, ez szemmel valóban nem látható, de pont ezért roncsolja a fal szerkezetét.


Kívülről szigetelj, megszűnik a hőhíd, így a penész is valószínűleg. Persze a páratartalomra nagyon figyelni kell így is, lehetőleg 70% alatt legyen, így nem lesz penészed sem.

Ha szakemberrel csináltatod és azt mondja, hogy belülről is lehet, gyorsan zavard el, mert egy kókler :-)

2012. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 gomzoli ***** válasza:
78%

Uram atyám!!!

Hogyan lenne penész a fal és a burkolat között, ha az szakszerűen (hézagmentesen) le van burkolva?!

Ha figyelmesen elolvastad, a kérdezőnél a levegő párája csapódik le a hideg falfelületen, és nem a fal ontja magából a vizet! A pára pedig ott csapódik le, ahol 16 foknál hidegebb a felület hőmérséklete. Ha a hideg falat elburkolod a levegő párája elől, akkor az nem fog lecsapódni. A Nikecell felülete, pont a hővisszaverő képessége miatt csaknem szobahőmérsékletű, azaz melegebb lesz, mint a puszta falé. Tedd rá a tenyered, megérzed a különbséget!

Bírom ezt a sok jól tájékozott embert, aki valahol valamit hallott, és azóta meggyőződéssel hajtogatja a rögeszméket.

Szellőztetni pedig valóban, mindenhol kell.

2012. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gomzoli ***** válasza:
83%

Leningrádban Volgákat osztogatnak...

A hír igaz, csak nem pont így. Nem Leningrádban, hanem Kijevben. Nem Volgákat, hanem Ladákat. És nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

De különben igazatok van.

2012. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta építőanyag telepen dolgozok.

Részt vettem több hőszigetelőanyag gyártó cég alkalmazástechnikai oktatásán.

Többször felmerült hasonló kérdés.


Olvastam hogy miket írnak az emberek.

Egy kicsit mindegyiknek igaza van.

Most nagyon felkapták ezt a belső hőszigetelést,nyomják a tv-ben stb....de ne dőljünk be mindennek!

Maradjunk annyiban:

Meg lehet csinálni.Működni is fog,az adott falfelületen.

Semmilyen károsodást sem okoz majd.

Csak egyvalamit ne felejtsünk el.

A "pára nem hülye" ezért lecsapódik máshol!!!

Talál másik helyet ahol a fal hőmérséklete eléri a harmatpontot, és ott lesz vizes.

Megfelelő szellőzéssel ez valamilyen szinten elkerülhető.

Tehát megoldás lehet a penészproblémára,de ideiglenesen!

Sima polisztirol és háló tökéletesen megfelel erre a célra.Nem kell semmi drága vacaknak bedőlni.


De egy dolog változatlan!

Belső szigetelést lehetőleg kerüljük!

Csak olyan esetekben alkalmazzuk amikor nincs más lehetőség.(műemlék, panelház egyedi szigetelése, nyaralók)

Minden más esetben külsőleg szigeteljünk.

Próbáljunk meg arra törekedni hogy a falszerkezet legyen felmegítve (és megóv-va a kihüléstől), és ne csak a légtér!!!


Hozzáteszem én is hasonló cipőben jártam kb 2-3éve, albérletben laktam egy panelban.

Az északi fal baromi hideg volt és penészes.

Valamit tennem kellett ezért megcsináltam.

Leszigeteltem, melegebb lett szobában 2fokkal, és a penész is eltűnt.

Viszont onnantól az ablak üveg penészedett, és szomszéd szobában a egyik sarok.

Erről írtam korábban.


Remélem segítettem.

Üdv

2012. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 gomzoli ***** válasza:
Végre egy értelmes hozzászólás.
2012. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A 01-23 17:00 válaszadóval majdnem teljesen egyet értek, csak egy pici helyreigazítást tennék.

"Sima polisztirol és háló tökéletesen megfelel erre a célra.Nem kell semmi drága vacaknak bedőlni."

Ezzel a mondattal nem értek egyet.


A pára a melegebb hely felől a hidegebb felé vándorol.

Ha egy vasbeton áthidalót közönséges polisztirollal szigetelünk és a felületét közönséges festékkel lezárjuk, akkor a páravándorlást semmi sem akadályozza meg.

A vasbeton áthidalón továbbra is kicsapódik a pára és penészedni fog.

Akár a vasszerkezet is korrodálódhat.


A páravándorlást valamivel fékezni kell.

1. Vízálló festékkel (olajfesték, zománcfesték, lazúr)

2. Párazáró fóliával légmentesen összeragasztva. (gipszkarton, vagy lambéria alá szokták rakni)

3. A hőszigetelő anyaga lehet speciális beltérre szánt anyagában párafékező.

4. Megfelelő lehet a lábazatokra szánt zárt cellás XPS anyag is.


Még egy szempont:

Tűz esetén a műanyagok mérgező gázokat fejlesztenek, különösképpen az égésgátló anyagok. Ez is szempont lehet a választásnál.

Emiatt én kőzetgyapotot - párazáró fóliát - gipszkarton rendszert javasolok beltérre, ha tényleg nem oldható meg a külső hőszigetelés.

2012. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!