Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 10 cm-s nem lépésálló kőzetgya...

Wanderer201 kérdése:

10 cm-s nem lépésálló kőzetgyapot szigetelést szeretnék laminált padló alá rakni, mennyire nyomja össze a kőzetgyapotot?

Figyelt kérdés
A szigetelés szobába aljat betonra megy, a szobán belül van egy kb. 2x3m 50 cm mély süllyesztet rész.
2012. jan. 29. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát...

Azt nem éppen közvetlenül a laminált padló alá tervezték, szerintem nem a legszerencsésebb dolog csak úgy alá rakni.

Emiatt nem is igazán tudok erre a kérdésre válaszolni.


Nyilván eloszlik rajta a súly, de nem tudom hogy több év elteltével hogyan fog viselkedni.

Építőanyag telepen dolgozok, de ilyet még nem hallottam hogy közvetlenül a padló alá teszik.

Én személy szerint idegenkedek a tőle.


Üdv


Másvalaki, esetleg tapasztalat???

2012. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hullámozni fog a padló, felejtsd el.
2012. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gomzoli ***** válasza:
hungarocell táblákkal jobban jársz! Abból tényleg nem kell lépésálló, és nem fog összenyomódni.
2012. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hungarocell nem nyomódik össze? Ez új. Szerintem hónapok/évek múltán az is meg fog süllyedni. De, ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata az engem is érdekelne. Szerintem, ha szigetelés miatt gondolod, max. deszkázd le a padlót, rá az alátét fólia (lehetőleg minél vastagabb) és arra mehet a laminált padló. Pont tegnap láttam pl. a Bau-max-ban "lábmeleg" lamináltpadlót, az plusz szigeteléssel van.
2012. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kőzetgyapotot felejtsd el. Lépésálló nikecell kell alá.
2012. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:

Tanultál fizikát? Egy adott súly által gyakorolt nyomás minél nagyobb felületen oszlik el... Ha a hungarocellt betakarja a laminált padló, akkor azt nyomhatod, ahogy akarod, akár egy pontban is, a nyomás az egész felületen eloszlik, és NEM maszítja be a hungarocellt.

De aki bizonytalan, az vegyen lépésállót, az sem követ el hibát.

2012. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lépésálló nikecellnek/sárga csíkos/ tömörebb a szerkezete, ezért csak ezt lehet padlóra rakni.

Lehet a homlokzatit is, de ha már saját maga csinálja akkor a jobbat tegye alá.

2012. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!