Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valószínű a kazán kiegyenlítő...

Valószínű a kazán kiegyenlítő tartálya be fog fagyni. Baj lesz?

Figyelt kérdés

Folyamatosan tüzelünk, megy a keringető szivattyú. Van rajta huzatszabályozó. Éjszakára jól megpakoljuk, 50 fokra beállítjuk. Bár reggelre kialszik, ki is hűl olyan 10 fokra. szerintem most éjjel is ki fogunk menni pár napi rakni rá. Félek nehogy befagyjon a kazánházba a vékony rézcsőbe a víz. Viszont a kiegyenlítő tartály a ilyen csapott tető alatt van. Le van az szigetelve, de mégsem padlás. Körbebugyoláltuk mindenfélével a műanyag tartályt de szerintem a -20 foknál már nem jelent semmit. Megnézni nem lehet, mert zárt tartály, másrészt a palát le kéne fenntről szedni hozzá csak úgy lehet odaférni. Abban bízok, hogy épp a kazán fölé esik, és gipszkarton van felette, hátha átenged valamennyi hőt.

Ha befagy történik baj?

Sajnos egyedül vagyok itthon a gyerekekkel, a férjem külföldön, így rámhárul ez az egész.


2012. febr. 3. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Kissé zavaros kérdésedből annyit sikerült leszűrnöm, hogy ez egy vegyestüzelésű kazán nyitott vízrendszerrel, kiegyenlítő tartállyal, ami fagyveszélyes helyen van.

Amennyiben állandóan használjátok a kazánt, akkor semmi baj nem lesz, mivel a hőingadozás miatti hőtágulástól nem fog a víz a tágulásiba befagyni, másrészt a kazán sugároz annyi meleget. A kritikusak mindíg a vékony keresztmetszetek, én ezért nem szeretem a rézcsöves rendszert.

Folyamatos használat mellett semmi baj nem lehet.

2012. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha be is fagy, a műanyag jól tűri a "nyújtást", így van esély, hogy nem reped szét.
2012. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a zavarosságért, de pontosan megértetted. Egyébként csak a kazántól gázkazánig vezető rész van rézből és kívül, a többi mind a betonban unicső. Csak ez a rész mégis kritikus, az ajtó előtt megy el. De nem is ettől tartok, hisz folyamatosan fog benne keringeni a meleg víz, a kiegyenlítő tartály volt az én fő gondom. De fölforralni úgysem fogom a kazánban a vizet, ezért talán nem lesz gond.
2012. febr. 3. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Befagyás esetén nem az edény szétrepedésével, hanem a rendszer zárttá változásával van a baj, mivel felforralás esetén a nyitott tágulási tartály a kazán egyetlen védelme! Jégdugó esetén a víznek nincs hová tágulnia, forrás esetén kárt tehet a kazánodban.
2012. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!