Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston turbó kazánunk van...

Ariston turbó kazánunk van most 70 fokos vízzel fűt de sokat megy és működés közben is sokszor leáll tehetem maximumra 80 fokra?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Leáll alatt mit értesz?
2012. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kialszik a láng egy pillanatra aztán újra indul van hogy nagyon sokszor van hogy csak egyszer

egy felfűtés alatt

2012. febr. 3. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
ne tedd 80 fokra bőven elég az 50 fok mienk is ilyen nézd meg hogy mennyi a nyomás benne lehet hogy nem jó helyen van a termosztát mindig hideget észlel
2012. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Ariston turbós kazánom van. Nálam 60°C-os vízzel fűt. Nálam is ki szokott aludni a láng néha-néha 1-2 percre, de a ventilátor ilyenkor is megy. Ez azért van, mert a szobatermosztát még nem adta meg a kapcsolójelet, hogy leállhat (nem érte még el a szoba hőmérséklete a beállított értéket), viszont a víz már a kazánon beállított érték fölé melegedett. Ebben a hidegben nekem is szinte óránként megy 20-30 percet.
2012. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kazánom (szintén Ariston) FOLYAMATOSAN megy, persze kis teljesítménnyel, kb. 4 kW-tal, a radiátorok 50 fokosak, a szobák 22 fokosak. Így értem el rekord kicsi fogyasztást.


Nálad valami nagyon rosszul van beállítva!

2012. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért áll le, mert eléri a beállított előremenő vízhőmérsékletet. Valójában a szivattyú tovább forgatja a vizet, majd miután visszahül egy picit akkor újragyújt. Teljesen normális üzem, ezt nyolcvan fokon ugyanígy fogja csinálni!
2012. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!