Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megtérül-e egy teljes fűtéscse...

Megtérül-e egy teljes fűtéscsere (kazán, csővezetékek, radiátorok) Sima fali kazánról kondenzációsra?

Figyelt kérdés
kb 2.5 milla
2012. febr. 6. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan (20+év) megtérülhet, de minek a csöveket és radiátorokat is cserélni?


A kondenzációs kazánoknak a sima turbósokkal szemben akkor van előnye, ha minél hidegebb vízzel tud menni a fűtés. Ideális a 35°C lenne, ami a padló és falfűtés értéke. Radiátorokkal csak akkor tudsz egy már jónak mondható 50°C alá menni, ha túl van méretezve a rendszer, vagy eleve erre volt méretezve. Szóval ha a teljes rendszert cseréled, akkor 45 előre és 35 visszatérőre kell méretezni, akkor a kondenzációs már közel 100%-kal fog tudni menni, ami még mindig alig jobb, mint egy sima turbós...

2012. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Radiátort azért kéne cserélni, mert azok öntöttvas radiátorok és a jelenlegi kazánhoz van méretezve. Attól tartok, hogy a 40 fokos víz nem lenne elég télen, ha pedig a kondenzációson is 70-80 fokosta fűtök, akkor minek kondenzácios ? Akkor csak egy sima turbóssal lecserélném a jelenlegit és akkor is beljebb vagyok már legalább 15 % hatásfokkal (ha jól gondolom, de ehhez abszolult nem értek, most járok utána, hogy mit csináljak :))
2012. febr. 6. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Kb. jól látod a dolgokat. Innentől kezdve már a matematikáé a főszerep.


2,5 milla helyett 150eFt-ért egy turbós [link] (Az Aristonok jók!), és 200eFt-ért egy kémény, azaz 350-ből megvan a modernizálás, megspóroltál 2500-350=2150eFt-ot, amiből kb 7-10 évig fűtesz.

A helyedben nem gyúrnék kondenzációsra, és a radiátorokat is hagynám.


Nekem egy ócska nyílt égésterűm volt, ami cserére érett, réz csövekkel, lemez radiátorokkal, és eleve 70 fokra méretezett fűtéssel, de miután a kazáncserével együtt hőszigeteltem is, ezért 45-55 fokra lenyomhattam a vízhőmérsékletet...

2012. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ahogy kezdek egyre többet olvasni róla én is egyre inkább így vagyok vele. Nyílászáró cseréltem 3 rétegüre és majd szigetelem a házat, biztos hogy ez meg fog jelenn a fűttésszámlában
2012. febr. 6. 15:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaja, ezek sokat fognak segíteni. Kazánt ha nyílt égésterű, azért az előző hozzászólásomban leírtak szerint megéri zártra cserélni, mert sokkal biztonságosabb.
2012. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vizgazfutes ***** válasza:

Az első kommentelő hozzászólása több sebből is vérzik, de ne menjünk bele...


Radiátorokat abban az esetben van értelme cserélni, ha öntöttvas radiátorokról és vascsöves szerelésről beszélünk (feltételezem, hogy most az van).


Kondenzációs cirkó és a "sima cirkó" között árban sok különbség nincs... Amennyivel drágább a kondenzációs készülék annyival olcsóbb a füstgáz elvezetése... Tehát nagyjából egy árba jön ki a kettő...

2012. febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vizgazfutes ***** válasza:
Jah, még annyit, hogy olasz készüléket nem érdemes vásárolni, főként nem: Ariston, Beretta, Westen!!!
2012. febr. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy több sebből vérzik, de egyébként részben megerősíted, amit írtam... Jól van.


Mindegy, a lényeg, hogy a kérdezőnek a fölvázolt beruházást gazdaságossági indokkal nem kéne erőltetnie, hacsak nincs rá valamilyen más nyomós érve.


Utóbbi hónapokban a neten elég sok kritikát olvastam Vaillant, Bosch, stb. agyonistenített márkákról, Aristonról egyet sem.

Ha valamiből sokat adnak el (Aristonból az ár/érték aránya miatt úgy veszem észre elég sokat), akor sok hiba is lesz vele, de ez nem jelenti, hogy rossz. Hasonló jelenség van a számítástechnikában az Acer notebook-okkal, ami a legelterjedtebb márka, illetve a (néhai) Maxtor merevlemezekkel...

2012. febr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pont erről van szó, hogy öntött vas radiátorok vannak hasonló csövekkel és nem érzem, hogy ez megtérülne valaha a teljes csere + a hozzá tartozó kőműves munkák. Kazánból nézegettem az újabb FÉG-eke azok is már 90 % fölött tudnak és feltételezem az alkatrész ellátása jó ill Baxiban gondolkodok még vagy esetleg Saunier Duval
2012. febr. 7. 08:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a FÉG már nem az, amire emlékszel!


Amikor vettem a kazánomat én fölhívtam az importőrt, mert aggódtam az alkatrészellátás miatt, de megnyugtatott, hogy akkor éppen 60mFt értékben állt cserealkatrész a raktárukban, de ha valami mégsem lenne, 1 nap alatt megjön a gyártótól. Ezzel meg a piszok jó árával győzött meg.

2012. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!