Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átlag áramfogyasztás kb....

Átlag áramfogyasztás kb. mennyi lehet Budapesten 1 szobás lakásban?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy 1 szobás, villany bojleres lakásban kb mennyi lehet az átlag áramfogyasztás?

Ha neked is ilyen lakásod van, leírnád hogy egy hónapban kb mennyit fizetsz rá, és mennyi szokott lenni (kW) a havi fogyasztás? Csak mert én az enyémet sokallom


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 6. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a bojler?? Átlag ahol villanybojler van ott 3000 ft-tól kezdődik a számla.Neked mennyi?
2012. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

80 literes és 1,5 kW-os

de most néztem meg egy 40 wattos izzóval az áramfogyasztást, és 3x gyorsabban pörög a villanyóra mint kellene (minden mást kihúztam, csak a lámpa ment)


Ami a legszebb az egészben, hogy szinte semmilyen elektronikus cucc nem megy nap mint nap... a laptop és a (asztali) számítógép van bekapcsolva, sötétedés után ha kell a villany felkapcsoljuk, ugyanígy a mikro és a kávéfőző, de utána a konnektorból is ki van húzva... + a hűtő megy.

Tényleg nem tudom, hogyan lehetne jobban spórolni.

De azt hiszem ebből mérőóra csere lesz.

2012. febr. 9. 14:43
 3/7 A kérdező kommentje:
200 kW-os számlák jönnek folyamatosan... és 10 ezer forint felett kell folyamatosan fizetni, ritka mikor nem...
2012. febr. 9. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát figyi... nekünk átlag olyan 230 kw a havi fogyasztásunk....hatalmas hűtő + fagyasztóláda+ 2 tv ahhoz 2 dekóder,laptop van ami reggeltől estig megy, amin az internet jön arra még rá van kötve egy ruter ezek 0-24 be mennek,a fűtéshez 2 keringetőszivattyú,főleg 4-5 ágú csillárok vannak igaz 2 w-os égőkkel,60 fokon 1 órás programokkal mosok egy hónapba átlag 8 alkalommal megy a mosógép és a kis 80 literes bojlerünk többnyire naponta 3 szor totál felfűt mert hamar kipancsoljunk belőle a vizet (bojler csere lesz gazdaságosabbra mert a nyári időszakkal összehasonlítva amikor nem kell olyan meleg víz és nem is nagyon pancsolunk ki olyan sokat túl nagy a különbség... pedig nyáron kútvízzel öntözünk minden nap és hát a szivattyú is fogyaszt áramot) jah és akkor hozzátenném,hogy 2 felnőtt 1 kicsi gyerek 160 négyzetméteren.

Én megnézetném a villanyórát az tuti biztos.

2012. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó de te rengeteg mindent felsoroltál! Nálunk egész nap csak az én laptopom megy. A párommal lakok együtt, és azon gondolkodok, hogy lehet két naponta fogok fürdeni, hogy ezzel is csökkentsem a számlát, de az meg egyáltalán nem higiénikus. 1 nap 1x van felhúzva a bojler mielőtt elmegyünk párommal fürdeni (ketten fürdünk, de általában megoldjuk, hogy romantikus legyen... egy kis villany mi egyéb :) arra nincs panaszom). Egy pici hűtőnk van, ami 1-esre le van húzva de még így is néha megfagy benne a zöldség, a lakásban is hideg van mert régi téglás.

Mikro, kávéfőző kihúzva.

Sötétedés után csak a szobában ez a kis 40 wattos égő ég, meg néha a konyhában a neon ha főzök.

Párom számítógépe ha itthon van, és pihenésként játszik vele.

Szerintem nem fogyasztunk sokat. Arra is gondoltam, hogy a szomszéd keze van a dologban. Majd letesztelem, mert a mosógépét át lehet hallani. Majd akkor lekapcsolom az áramot ha mos :D ... aztán ha abbamarad a zúgás akkor látogatás lesz :)

2012. febr. 11. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg járj utána a dologra mert mint írtam nálunk sok minden van és sok minden megy és csak minimális a fogyasztás a tiéd és a miénk között,azért nagyobb különbség kellene,hogy legyen!
2012. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na letesztelted a szomszédot
2012. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!