Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áramlik be a cigiszag a...

Áramlik be a cigiszag a szomszéd lakásokból. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Néha cigi, néha pörkölt szag, többnyire cigi. Letakartam a szellőzőket, megy a szagelszívó nonstop és így is érzem. Ecetes kendővel próbálkoztam, semmi. Tüsszögök tőle és facsarja az orrom.:( Az épület régi téglaház, a folyosók viszont tiszta panel stílusúak és szerintem közös szellőzőrendszer van.
2012. febr. 13. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nálunk is volt.

A klotyóban dohányzott a szomszéd és az összes füst átjött.

Be kell falazni a szellőzőt teljesen, és az egyéb nyílásokat is eltömíteni, értem itt pl a radiátorcsöveknél a résre stb....

Mást sajna nem lehet tenni.


Most mondhatnám azt hogy beszélj a szomszéddal de az a tapasztalatom hogy a legtöbb dohányos par**zt(már tisztelet a kivételnek), ezért úgysem csinálna semmit, bent meg amúgy is azt csinál amit akar, tehát ez az út járhatatlan.

Úgyhogy marad a falazás!


Üdv.

2012. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos bérlő vagyok. :( De majd mondom a tulajnak, hátha érdekli...
2012. febr. 13. 14:02
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként teljes mértékben egyet értek a dohányosokkal kapcsolatos véleményeddel. Csak hát szerencsétlen már sehol sem dohányozhat, a lakása szinte az egyetlen meleg hely, ahol megteheti..:)

Viszont akkor is úgy gondolom, hogy az igénytelenség netovábbja a lakásban dohányozni.

2012. febr. 13. 14:05
 4/8 anonim válasza:
80%
Teljesen átérzem a helyzeted! Én hosszú évekig cigiztem, de sem a lakásban, sem pedig a lépcsőházban nem gyújtottam rá soha. Mivel nincs erkélyünk, lejártam a negyedikről a ház elé cigizni. Mióta babát várok és és a férjem is leszoktunk, ráadásul a természet olyan módon segített ebben, hogy a terhesség kezdetétől szó szerint undorodom a cigiszagtól, olyan szinten, hogy esetenként hányok tőle. Ezeket az eseteket a másodikon lakó házaspárnak köszönhetem, akik a lépcsőházban bagóznak valami oknál fogva... Az egész lépcsőházban terjeng a cigiszag. Addig is idegesített, hogy ilyen pofátlanok, amig én is cigiztem (ha én le tudok menni a 4.-ről, ők is a 2.-ról), de mióta állapotos vagyok végképp gáznak tartom. Volt már, hogy épphogy beértem a wc-re és nem a lépcsőházban dobtam ki a taccsot. Gondoltam rá, hogy szólok nekik (ráadásul mostmár ez ugye törvényellenes is), de egyrészt jó a lakóközösség és nem akarom összerúgni a port velük, másrészt pedig aki akkora se*gfej, hogy egy 8 lakásos társasházban egyedüliként képes elárasztani a lépcsőházat cigiszaggal, annak nagyjából hiába is mondanám. És sajna a te esetedben is hasonló a helyzet szerintem, ráadásul mivel a saját lakásában cigizik, nem is lehet megtiltani neki. De hátha valaki rámcáfol, mert örülnék, ha lenne az embernek esélye ilyen dolgokban fellépni...
2012. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ezzel nem nagyon tudsz mit tenni. Mondd meg a főbérlőnek, hogy szeretnéd lezárni a szellőzőket, mert folyamatosan jön a cigiszag. Végül is az ő lakását teszi tönkre..


Viszont mielőtt a dohányosokat nagyon szidnátok, azért érdemes végiggondolni a jelenlegi helyzetet. Én dohányzom, szóval látom a másik oldalt.

Erkélyem nincs.

A lépcsőházban nem dohányzom, mert zárt, és nem vagyok bunkó.

Eddig az utcára jártam le rágyújtani, bár zavaró volt, mert az idősebb lakók folyamatosan nevelni próbáltak (23 éves vagyok), hogy ne cigizzek.

Most már nem szabad rágyújtani a ház előtt sem.

Elkezdtünk a tetőre járni cigizni. Erre szóvá tette az egyik felső emeleten lakó, hogy zajos a vaslépcső, ami a tetőre vezet, ugyan ne mászkáljunk már rajta késő este.

Jó.


Mi maradt? A lakásban gyújtunk rá. Utálom, de nem nagyon van más lehetőség. Már várom, mikor jön le a felső szomszéd, hogy ne dohányozzunk a saját lakásunkban sem...

2012. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
....a fenti okok miatt, hamarosan lejön......
2012. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Az a probléma hogy a saját lakásában sem csinálhat azt senki amit csak akar.Akár az indokolatlan zajkeltést akár a zenehallgatást akár a cigarettázást illeti.Ha valaki javítási munkákat végez végeztet a lakásban az nem indokolatlan zaj de ha állandóan fúr farag az már igen.Zenét pedig ha már van százer Ft-os zenegépe vehet egy jó fejhallgatót is.Nem a lakótársaknak kell nem kívánatos zenét szolgáltatni.A dohányzás meg még súlyosabb mert nemcsak kellemetlen de mérgezi is a másikakat.
2012. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ne panaszkodj senkinek, ne szólj a szomszédnak, mert abból csak baj van...a szellőzőre készíts egy aranyos fa keretet, abba építs be egy nagyon halk 15-20 W-os szellőzőventillátort...elég a 100 köbméter/ órás...ezt sunyiba felszereled, persze tolóirányba, és a probléma megoldódott...nem kell szagelszívó, ecetesrongy, ...3000 ből megúszod, és béke van...


nálam tökéletesen működik...igaz mindenki másnál büdös van...

2012. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!