Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gipszkaron vs ytong valaszfal?...

Gipszkaron vs ytong valaszfal? Minoseg ar osszehasonlitas?

Figyelt kérdés

Melyiknek mi az elonye/ hatranya?


Nagyjabol mar utanaolvastam.

Gipszkarton olcsobb, konnyebb megcsinalni es jobb a hangszigetelese.


De mennyire teherbiro? Tehetnek mindket oldalara polcokat???


Illetve arban mennyi lenne?

Az egyik szobaba kb. 9,5 nm kene. A masikba pedig 5 nm.


Teherbirasbol az 5 nm-esnek kene birnia jol, mert az egy gardrobe lenne levalasztva es egy nyitott polcrendszert kene birnia elmeletileg...


Illete melyik mennyi idobe telne elkesziteni? Tettrekesz csajszi meg tudja csinalni ha megvannak hozza az eszkozok?


Elore is koszonom a valaszokat!


2012. febr. 15. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem tudja megcsinálni egy tettre kész csajszi!
2012. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ok. Masegyeb tapasztalat?


Meg apum ott van esetleg. :)

Csak mar rohadtul unom h ebben a lakasban akkor van valtozas ha en kifestek, vasarolok ide vmit...

2012. febr. 15. 22:52
 3/12 waland ***** válasza:
65%
Házon belül szerintem felesleges az ytong. A gipszkartonozás nem az a nagyon ördöngös dolog, de kezdőként azért macerás lehet. Válaszfalnak én gipszkartont tennék, de azt, hogy a hangszigetelése jobb lenne alapból, mint az ytongnak, annak azért én még utánanéznék. Ha elég vastag gipszkartont használsz, meglepően nagy súlyokat elbírhat, de azért ha egy mód van rá, akkor nem tennék rá 100 kilókat. Esetleg jó megoldás lehet, hogy előre kitalálod, hogy hova akarsz polcokat tenni, és oda teherbíró anyagot teszel közé (már a tetőléc is csodákra képes, mert elosztja az egy pontra ható erőt. Ha valami nagy dolgot akarsz felaggatni a falra, akkor már az ytong sem biztos, hogy jó lenne, mert abból is kihúzhatja a tiplit.
2012. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

De miért kell a falra aggatni bármit is, ha nem, muszáj?

Rakj oda önhordó polcot, aminek lába van, azzal tuti nem lesz semmi baj.

2012. febr. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy kis tananyag:

[link]


Sok sikert!

2012. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gomzoli ***** válasza:
100%

Az Ytong szerintem jobb hangszigetelő, sokkal egyszerűbb felépíteni, masszívabb és semmivel nem drágább, mint a gipszkarton szerkezetű válaszfal. Ne feledd, a gipszkartont duplán kell számolni (mindkét oldalra), kell hozzá a tartószerkezet, valamint közéje a szigetelés! Aztán ugyanúgy glettelni, és végül festeni kell. Az összköltség legalább annyi, mint az Ytong-nál, de sokkal macerásabb, és körülményesebb felépíteni.

A 10 centi vastag Ytong már megfelelően hangszigetel, és akkora súlyt az is elbír simán, mint egy gipszkarton. Mindkettőhöz lehet kapni spéci dübeleket. Persze, egyik sem olyan teherbíró, mint a rendes téglafal!

A tettrekész csajszi pedig majd simíthatja a glettet, és mártogathatja a festékbe az ecsetet, ha kész a fal!

2012. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a gipszkarton válaszfalat nem annyira könnyű megcsinálni,pláne egy abszolút kezdőnek!Egy ilyen kis munkához érdemesebb inkább szakembert hívni.Nem azt mondom,hogy nem tudnád megcsinálni,de nagyon könnyű elrontani,és nem csak a munkát,hanem magát az anyagok és profilok beszerzését is.

De én is találtam egy oldalt,ahol egy kis videó segítségével szemléltetik,hogy miként kell elkészíteni a válaszfalat:

[link]

2012. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Gipszkartonból sokkal teherbíróbb falat lehet építeni, mint az Ytongból, ugyanis az Ytong szilárdsága nagyon kicsi.


A hangszigetelése jobb az Ytongnak.


A válaszfal szárazépítés, az Ytonghoz ragasztót kell keverned. Végül mindkettőt kell glettelni, festeni, tehát ez nem érv egyik mellett sem.


A gk. fal merevebb is, mint az Ytong, ill. tetszőlegesen növelhető a merevsége a bordás sűrítésével, kettőzésével, vagy vastagabb falvastagság választásával.


Az Ytonghoz egy kőműves kanál, egy fűrész, egy fúró, ill. keverőszár, meg egy edény kell. Gk-hoz fúró, egy sniccer, meg önmetsző csavarok.


Gk fal hangszigetelése növelhető a bordázat közötti légrés kitöltésével, ill. újabb rétegek beiktatásával, de az már bonyolultabb.


Kb. ennyi jutott eszembe.

2012. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mindenkinek ment a zold kez!
2012. febr. 16. 21:21
 10/12 anonim válasza:

8-as

Teherbíróbb falat építesz gipszkartonból? Én még nem láttam gipszkarton házat, de ytongból építenek családi házat és társasházat is..

2015. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!