Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárlatos a konnektorom?

Zárlatos a konnektorom?

Figyelt kérdés

Bekapcsoltam a mosógépet,hosszabbítóval használjuk. Kis idő múlva észrevettem, valami furcsa égett szagot és a hosszabbító, ahová a mosógép villáját bedugjuk tiszta meleg volt, a villa is, és az egyik lyuk már meg volt olvadva ahogy kihúztam a villát a hosszabbítóból.

Ekkor kipróbáltam másik hosszabbítóval, de akkor is melegedett a vezeték, így végül kikapcsoltam a gépet is, és a hosszabbítót is kihúztam a konnektorból.

Hozzátenném, hogy nem értek hozzá.

Este jön a villanyszerelő, de addig nem lehet semmi gond? Nem használom azt a konnektort természetesen, de a számítógépet, másik helyiségben, másik konnektorral igen, mert szükségem van rá a tanuláshoz.

Vagy áramtalanítsam a helyiséget? 4 olyan fázis, vagy mi van, tehát a villanyóra szekrényben 4 "bigyó" van, amivel le lehet kapcsolni az áramot. Nézzem meg, hogy melyik a fürdőszobáé és áramtalanítsam?

Elnézést kérek, nem értek hozzá, de félek..

Köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 24. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem zárlatos nyugalom.

Ez mondhatni "normális" jelenség.

A mosógép magas áramfelvétele okozza a problémát.

Elkoszosodott vagy kormos lett a konnektor érintkezője.

1.Cseréltessetek konnektort a villanyszerelővel.

2.Takarítsátok meg a hosszabítók dugvilláját, egy kis finom dörzspapírral át is lehet dörzsölni.


Üdv.

2012. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

És még valami.

Látom azt írod hogy a vezeték melegedett.

Arra figyeljetek hogy a hosszabító le legyen tekerve teljesen, azaz ne egy szép tekercsben használjátok!

Ez nagyon fontos meg meggyulladhat a vezeték!!!

Ha le volt tekerve és úgy melegedett akkor pedig vegyetek vastagabb kábelű hosszabítót!


Üdv

1#

2012. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Le volt tekerve a hosszabbító. Igazad lehet azonban ebben a hosszabbítós dologban, mert az első hosszabbító amit használtam, az régi volt, de jó vastag és kemény volt a kábele, a másik újabb és vékonyabb és nicsak ez az újabb sokkal hamarabb átmelegedett, míg a régi csak épphogy langyos volt.. Mindenképpen veszünk másikat.

Most megnyugodtam kicsit, mert sokat kellene tanulnom és nagyon ideges vagyok/voltam emiatt.

Köszönöm! :)

2012. febr. 24. 10:04
 4/10 verde válasza:
67%
Szinte életveszélyesek az olcsó kínai hosszabbítók, több ház kigyulladt már tőlük. A régebbi hosszabbítókban még volt anyag.
2012. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell aggódni,semmi baj nincs.

Tanulj nyugodtan.

Ne használjátok azt a konnektor, mert lehet nagyon megégett.

Nem szükséges áramtalanítani a helyiséget.

Csak egy érintkezési hiba,a konnektor és a dugvilla túlhevült a magas áramfelvétel miatt.


Ha a villanyszerelő nem ezt mondja akkor át akar verni, csak szólok hogy ne hagyjátok becsapni magatokat, ne tűnjetek laikusnak mert sokba kerülhet!!!

Ahogy írtam.

Konnektorcsere, lehetőleg valami jobb minőségűre.

És takarítsátok meg a villákat.


Ennyi.

Üdv.

2012. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam is volt hasonló, melegedett a konnektor a mosógéptől és a hajszárítótól. Szerencsére csak az egyik vezeték volt kilazulva a konnektorban, az okozta.
2012. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 4fázis ahogy írod csak egy. Ami a lakásba bemegy.Ez van leosztva helységenként kismegszakítókhoz.Na ebből van négy. Az egyik a fürdőszoba,vagy a konnektorok áramellátásáért a felelős. BAJ NINCS!

Olyan hosszabbítót kell használni ami a energia felhasználás

mértékéhez van tervezve.Ez kb.250V/10A

Hosszabbítót csak szaküzletben vegyél.

Nem árt a gépen a kábelcsere,a konnektor csere sem.

Kérdezd meg a villanyszerelőt hogy mennyi a kiszállási dijja.Nehogy késöbb gond legyen. És kérj telefonon árajánlatot.

2012. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A villanyszerelővel nem lesz gond, kiszállási díj sincs, nem városban lakok, csak egy nagyközségben. Évek óta ő jár hozzánk, tulajdonképpen az összes konnektor meg kapcsoló ki lett cserélve kb. 5 éve, csak épp a fürdőszobai nem, mert a csempébe van belevésve, és mondta, hogy azt kikéne vésni, és úgy tudja kicserélni. Így aztán az anno kimaradt a sorból, de akkor most mindenképpen cserélve lesz.

A hosszabbító nem tudom honnan való, gondolom csak boltból, bár lehet, hogy az olcsóbb fajta..

De veszünk másikat.

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. febr. 24. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az a csodálatos tesco gazdaságos sárga hosszabbítót használod. Tökéletes szerkezet egy számítógéphez, de az 1mm2-es madzag / ez nem vezeték/, ami benne van, nem bírja el a mosógép teljesítményét, és ezért melegszik.

Tessék szaküzletben venni 2,5mm2 sodrott vagy merev rézvezetéket, dugvillát, és lengőaljzatot. A villanyszerelő mikor kimegy, összerakja neked a hosszabbítót.

2012. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem sárga, Tescos, az biztos, mert nem járunk a Tescoba :D

De köszönöm a tanácsot!

2012. febr. 24. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!