Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A főbérlő megtagadhatja -e...

A főbérlő megtagadhatja -e hogy bejelentkezzem (ideiglnes lakcím) a tőle hivatalosan kibérelt lakásba?

Figyelt kérdés

Szerződés van. Már bent lakok, én nem akarják hogy bejelentkezzek. Így elesek a cégemtől kapott bejárási támogatástól.

Arra hivatkoznak, hogy az albérleti szerződésbe nem írattam bele, hogy be akarok jelentkezni?!?

Mi a véleményetek?


2008. ápr. 10. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

nem engedés kérdése.

kötelező. (ha jól rémlik minden olyan tartózkodási hely bejelentése kötelező, ahol 2 hónapnál többet tölt el az ember) és egyébként az engedélye sem kell hozzá. csak ki kell tölteni a lakcímbejelentő lapot.

2008. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyam, mint tulajdonos alairasa kellett a bejelentore mikor ideiglenesre bejelentettuk hozzank valakit. De menj be szerintem az Onkormanyzathoz, vidd a szerzodest, es ha nem akarnak az alairasa nelkul bejelenteni, akkor ott kerdezd meg toluk ugyanezt. Szerintem nem tagadhatja meg. Valoszinuleg fel attol, hogy akkor megadoztatjak a bevetele utan. De azzal te ne foglalkozz. Jogod van bejelenteni magad oda, mivel ott laksz.
2008. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

itten van részletesen:


[link]

2008. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ebben az egészben az utolsó mondtat tetszik :


"Ha valaki külföldön szeretne letelepedni, illetve három hónapon túl külföldön tartózkodik, ezt be kell jelentenie a lakóhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjénél vagy az illetékes külföldi külképviseleti hatóságnál"


Ugyanis, a tulajsonsonak e szerint bele kell egyeznie, viszont mégsem teszi a lakót büntetik. (gondolom mivel, bizonyítani nehéz lesz, hogy kedves Kovács úr nem írta nekem alá a papírt és én amúgy mindent megtettem.)

2008. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizonyítéknak ott a bérleti szerződés.Bár a lakcímbejelentő is vicces.Amikor én bejelentkeztem a férjem lakásába,akkor belekötöttek,hogy nem a 9éve halott édesanyja írta alá a papírt..halotti bizonyítvány épp nem volt nálam.Amúgy mondd meg a főbérlőnek,hogy el fogsz menni az okmányirodába,és megkérdezed,hogy most mi a franc van,és az ő nyakába fogják varrni az egészet,mert ott a bérleti szerződés.Esetleg ha nem adózik le a bérleti pénzből,akkor csúnyán az orrára koppint az APEH.Persze te meg nézhetsz új albi után,de legalább megtanulja.
2008. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég necces ez a bejelentős dolog. Én ugy jártam hogy a csávo azt mondta bejelentkezhetek, muszály volt egy birosági ügy miatt be jelentkezni mert a régi cimre küldték az idézést én meg nem tudtam róla és elég gáz volt. Persze köv. honapban jött az anya és számon kérte miért is jelentkeztem be??? Mert ö nem engedte majd a fia is letagadta hogy engedte. Persze vissza szóltam hogy rendesen átbaszták a fejem. Aztán nekem estek kis verekedés én feljelentettem öt. ö meg engem okirat hamisitásért. Mert a fia irta alá a bejelentö lapot és nem az anya. Persze ezt is tagadják és én szivok ujra. Tehát azt tanácsolom vagy rá beszéled vagy keress másik albérletet és elöre tisztázd hogy mi lesz a bejelentéssel.
2009. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!