Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy medence...

Mennyibe kerül egy medence építése? Több. lent

Figyelt kérdés
Kb. 10 méter hosszú, 5 méter széles és 150 cm mély lenne. Van kút a kertben szóval nem a vizen nem múlik. Inkább az érdekelne, hogy fogjon hozzá az ember? Vegyünk egy "formát" vagy csináljuk meg mi "házilag" a szigetelést meg ezeket? Nem nagyon értek hozzá, hogy mi kell egy ilyenhez.

2012. márc. 17. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is ássál ki egy 150 cm mély gödröt ami 1
2012. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Bocsi de véletlen le entereztem első vagyok. A lényeg hogy ásd ki a gödröt a kívánt méretek alapján. Ásás után a hosszúságot meg a szélességet hosszabtsd meg kb 20-30 centivel a mélységet szintén hogy az alaptéglákat eltudjad helyezni. Egyik ismerősöm 3 éve épített medencét ő úgy csinálta hogy a medence alapot finoman kibetonozta majd be borította téglával arra ment rá a beton meg valami speciális medence szigetelővel végig húzta ha jól emlékszem 2-3 réteget használt el rá. Ezután jött a csempézés. Természetesen a vízforgatására szűrésére nem gondolt így utólag vett egy kerti tavaknál használt vízkeringetőt szűrővel és egy infra lámpával. Ez volt kb 50 ezer ft de megérte. Most idén kezdi el átalakítani úgy hogy feszített víztükrős megoldást használ a medence széléhez ahogyan az uszodákban is van szűrőket fog kitenni így a víz letud menni egy szűrő berendezésbe amin keresztül majd szépen vissza fog folyni. Persze ennek a részleteit nem tudja még ő sem mert még beszél egy szakemberrel is hogy ő mit javasol rá.
2012. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

75m3-as medence??? Az piszok nagy!!!


Csak a gépészet olyan 5-800 eFt (napkollektorokkal persze).

2012. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb. ekkora lenne, lehet hogy kisebb, még nem tudom, de amőgy az első válaszoló ötlete nem rossz én is valami ilyesmire gondoltam. Köszi a segítséget.
2012. márc. 17. 14:50
 5/9 schbandika válasza:
Meglehet házilag is csinálni, csak néhány apróságot kell figyelembe venned pl:talajmechanika,talplemez, oldalfalak teher birása három irányba,vízszigetelés, esetleg ha hallottál a felúszásról medencék viszonylatában ,talán beszélhetnél olyan emberrel aki nem kimondottan két nyárra készíti el az ilyen alkalmi uszodát.Én csak egy nagyon tapasztalt burkoló vagyok, javítottam már sok pancser után!!!
2012. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gil Yepes válasza:
86%

Szia,

Én uszómedencék gépészeti szerelésével, illetve építésével foglalkozom, nem Magyarországon tevékenykedem, így közvetlen érdekem nem fűzödik a mondandómhoz, de:

Eszedbe se jusson nekiállni házilag, mert rengeteg dolog merül fel egy medence telepítésénél, amit meg sem gondol az ember, ha nem ért hozzá. Ha felkeresel egy jó uszodatechnikát, velük meg lehet egyezni, hogy magadnak építed a medencédet, ők pedig adják hozzá a speciális idomokat, anyagokat. Illetve ellátnak téged szakmai tanácsokkal az építést és gépészetet illetően is. Ha gonddolod szívesen ajánlok neked magyar uszodatechinkákat, akik így is dolgoznak, ha érdekel írj üzenetet...

2012. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Enoid ***** válasza:

Szia.


Meglett a medence?

2015. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Enoid ***** válasza:
0%
75 m3??? És okoska én 25 m hosszban akarom és ha tudom 3 méter mélyen! mert az uszodákba mekkora van! Deokos!
2015. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Enoid ***** válasza:
nekem a víz zárás jelent gondot! Gözöm nincs mi az ami 20 évre jó lenne....
2015. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!