Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FÉG gázkazán (pontos típust...

FÉG gázkazán (pontos típust nem tudok) fűti egy emeletes családi ház összes radiátorát. Most viszont az égősoron csak minimális méretű láng van (legfeljebb 2 cm). Miért?

Figyelt kérdés

Okozhatja-e az, hogy az emeleten, meg a ház hátsó részén lezártam az összes radiátort, így jóval kisebb kört kell fűtenie?


Illetve ez-e az oka pontosan?


Arra gonodlok, hogy mérheti a kazán a keringetett víz mennyiségét, és mivel most jóval kevesebb, ezért nem enged annyi gáz, aminak a nagy része haszontalanul menne el...


Viszont akkor miért nem működik úgy, hogy nagy gázon felfűti azt a kevés vizet, aztán lekapcsol?


2012. márc. 24. 08:19
 1/7 kovpet ***** válasza:

A hőmérsékleteket méri.


"Viszont akkor miért nem működik úgy, hogy nagy gázon felfűti azt a kevés vizet, aztán lekapcsol?"


Mert úgy gazdaságtalanabb lenne.

2012. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
visszanyitnám a lezárt radiátorokat egy kisidőre,és rögtön kiderülne,hogy ez volt e a baj,.....
2012. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Visszanyitottam, fentebb is jött a láng. De a korábbi tulaj szerint (aki télire ugyancsak leszakaszolt részeket, mert nem lakták) akkor is ment nagy lángon a kazán. Ez bizonytalanít el.
2012. márc. 24. 09:30
 4/7 kovpet ***** válasza:
Most az zavar, hogy leszabályoz hogy kevesebbet fogyasszon? :)
2012. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Télen jó hogy nagy lángon megy, mert kint hideg van, 20-30 fok hőkülönbözetet kell neki csinálnia. Most kb. 10 fokot éjszaka. Jó hogy nem fűt annyira, mert akkor 40 fok lenne a szobákban :)
2012. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mai modern kazánok már csak ilyenek. Lángmodulációnak hívják. Az én Baxi-m is ilyen.
2012. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK, de ez egy 25+ éves FÉG, nem "mai modern". De ha így megy, hát így megy, én nem bánom! :)
2012. márc. 25. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!