Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen matracot vennétek egy...

Milyen matracot vennétek egy olyan összecsukható kanapéba, ami ággyá alakítható?

Figyelt kérdés

Tehát van egy kanapé, amit ha kihúzunk ággyá alakítható, és egyszerű szivacsmatrac van benne, ami 10 cm vastag.

Az ágyban fém van, fém lábak egyben, amit reggel fel kell emelni és behajtani, illetve kétrét hajtani a matracot, a lábak lefogják és betolni szivacsostul a kanapé aljába, majd rá kerül a 3 ülőke. Mikor áthúzzattuk a kanapét és a 2 fotelját, új szivacsmatracot kértünk, ami csak 1 hétig volt jó. 3 éves a matrac,de már 1 hónap után is nagy besüppedések voltak/vannak jelenleg is rajta.

Tehát az a probléma, hogy a nap 24 órájából 14 órán át benne van a szivacsmatrac a kanapéban, leszorítva a fém részeivel, plusz mi is ülünk rajta, mármint a 3 párnás ülőkén. Tehát rugós matrac nem jöhet számításba, mert az nem lehet kétrét hajtani. Talán a memóriahabos matrac lenne jó? Az menyire bírja ha bele van nyomva a kanapéba?

És csak 10 cm-es vastagságú matrac kerülhet bele a kanapéba, mert vastagabbal nem lehet összecsukni az ágyat =kanapét. ( Külön szobát nem tudunk fenntartani csak egy keretes ágynak, mert a hálószobánk a nappali is. )


2012. ápr. 19. 21:43
 1/2 anonim válasza:

mivel össze kell hajtani, ezért mint írtad, a rugós matrac kiesik.


Viszont a habmatracokkal is vigyázni kell, nekem bolti eladó elmondta, azért nem jó a memóriahab, mert hő hatására lágyul, és gyakorlatilag hamar kráteres lesz az egész.


Esetleg matrac áruházakban kellene eladókat megkérdezni, ők mit ajánlanának. Nekünk is van ilyen kanapé ágyunk, szerencsére mi meg tudtuk oldani a rendes ágyat, így az már csak inkább kanapé.


Sajnos nem könnyű az ilyen kanapékkal, de remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

KÖszi a válaszod, ment a zöld kéz :)

Persze én is gondoltam rá, hogy boltban megkérdezem, viszont nem biztos, hogy megértik az eladók, hogy milyen típusú kanapénk=ágyunk van. Sokkal egyszerűbb dolgot nem értetek meg már.:(

2012. ápr. 20. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!