Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes bejelentkezés egy...

Ideiglenes bejelentkezés egy lakásban az mennyire hivatalos?

Figyelt kérdés
A szüleimhez vagyok bejelentkezve állandóra, de albérletben lakom már jó pár éve. Viszont most jött valami hivatalos papír hozzájuk, hogy igazoljam a munkaviszonyomat, vagy azt hogy nem otthon élek életvitelszerűen. Nos a munkával csak az a baj, hogy pár hónapja a főnök kitalálta, hogy feketén dolgozzunk (fizet meg minden, tehát ezzel a részével nincs semmi gond), így nem nagyon tudok igazolás előállítani. Ha ideiglenesen bejelentkezek az albérletbe akkor elhiszik, hogy nem otthon élek? Vagy mivel tudnám igazolni?
2012. ápr. 30. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésed. Ha hivatalosan nincs munkád, igazold azt, hogy munkanélküli vagy.

Ha pedig nem ott élsz életvitelszerűen, akkor a bérelt ingatlanra, ahol életvitelszerűen élsz, létesíts tartózkodási helyet. Ez állampolgári kötelességed...

De nem igazán látom, hogy milyen összefüggés van a munkaviszony és a lakóhelyed között, így elképzelésem sincs, hogy milyen hivatalos irat szólíthat fel ennek "VAGYLAGOS" igazolására :)

2012. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem az van, hogy nincs rendezve a társadalom biztosítási jogviszonyod és most az akarják, hogy igazold a munkaviszonyod (ami által biztosított lennél), vagy azt, hogy nem Magyarországon élsz életvitel szerűen (és emiatt nem kell itthon egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni)?

Mert így, ahogy leírtad, semmi értelme.

2012. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A szüleimnek kell valamilyen segélyes cucc a rokkant nyugdíjaikhoz, és az önkormányzat attól tart, hogy nagyon sokból élnek, mert én nagyon sokat keresek csak titkolom. Holott már nagyon rég óta nem lakom otthon, az eddigi albérletekbe SOHA nem engedték meg, hogy ideiglenesen bejelentkezhessek, talán a mostaniban lehet. De mint fentebb írtam a munkahelymen nemrég már feketén alkalmaznak, így nem tudok semmilyen igazolást felmutatni. A kérdés csak annyi, hogy ideiglenes bejelentkezést elfogadnak, vagy jelentkezzek ki otthonról (papíron hajléktalan legyek) viszont akkor ideiglenesen sem lehet sehová bejelentkeznem. Vagy igen? Nem külföldön élek/dolgozok.
2012. ápr. 30. 20:46
 4/12 anonim ***** válasza:

A rokkant nyugdíjakat nem az önkormányzat bírálja el, és független az igénylővel egy háztartásban élők jövedelmétől.

Ha szociális segélyt kértek, vagy foglalkoztatást helyettesítő támogatást, akkor nem a munkaviszonyod, hanem a jövedelmed (nemcsak a munkaviszonyból származó jövedelem) számíthat, az életkorodtól függően.

Csak akkor tud neked bárki érdemben válaszolni, ha leírod a "hivatalos papír" pontos szövegét.

Így csak írogatsz valamit, mi meg találgatunk valamit.

2012. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor konkrétan. Mindketten rokkant nyugdíjasok, és valamilyen segélyt, támogatást, vagy fogalmam sincs mit kérvényeztek az önkormányzattól. Erre egy ilyen levél jött nekik, csak a lényeget írom le: (Budapest Fővárosi Önkormányzat Szociális Irodától)

Hiánypótlási felszólítás! Nevezett (édesapám neve) a fenti támogatás megállapítása iránt kérelmet nyújtott be a Szociális Irodához, a benyujtott kérelem hiányos. Kérem csatolja XY (ez lennék én) havi nettó jövedelméről szóló munkáltató által kiállított igazolást (de nem vagyok a munkahelyemre bejelentve) vagy ha nem dolgozik, akkor a munkaügyi Központ 30 napnál nem régebbi igazolását a tartós együttműködésről (nem vagyok munkanélküli). Amennyiben nem önökkel lakik, úgy rendezze a lakcímét a valóságnak megfelelően és jelentkezzen be oda ahol életvitelszerűen lakik! (albérletbe nem lehet állandóra bejelentkezni, talán ideiglenesen igen, azért kérdeztem, hogy azt elfogadják-e)

2012. máj. 1. 09:11
 6/12 anonim ***** válasza:

"Holott már nagyon rég óta nem lakom otthon, az eddigi albérletekbe SOHA nem engedték meg, hogy ideiglenesen bejelentkezhessek, talán a mostaniban lehet."


Paradoxon. Az ingatlan bérbeadás írásos alakisághoz kötött szerződéssel jöhet csak létre, ezt írja elő a törvény. A bérleti szerződés pedig de facto annak igazolása, hogy te ott életvitelszerűen laksz, ha lakóingatlanról szól...

Szóval senki "engedélye" nem kell, hogy te bejelentkezz. Neked az ottlakásod jogcímét kell igazolni, ahhoz pedig elegendő a bérleti szerződés.

A lakcímnyilvántartásba nem "lehetőség" a bejelentkezés, hanem kötelesség.

2012. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"Szóval senki "engedélye" nem kell, hogy te bejelentkezz." Én pedig úgy tudtam, hogy a tulajdonosok engedélye kell ehhez. Elég a bérleti szerződés? Jelen sem kell lenni a bérbeadónak?
2012. máj. 1. 19:23
 8/12 A kérdező kommentje:
2-vel ezelőtti helyen több évig voltam, ott az elején kijelentette a tulaj, hogy még ideiglenesen sem jelentkezhetek be. A következő helyen nem volt róla szó, egyszer már kb. 1 év elteltével valamiért jó lett volna bejelentkeznem (már nem tudom az okát, de nem volt fontos), de azt mondták, hogy nem lehet. Jelen helyen még nem laktam éveket, nem került soha szóba, úgyhogy nem tudom.
2012. máj. 1. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha feketén vagy bejelentkezve, akkor hivatalosan nincs munkád, nem? Kérj papírt a munkaügyi hivataltól és kész.

Ha az albérletben is feketén laksz hogy ne adózzanak utánad, akkor elvileg otthon laksz. Nem értem, mi a probléma?

2012. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
"Nem értem, mi a probléma?" Az, hogy nem tudtam, hogy az albérletbe be lehet (be kell jelentkeznem). Azért is kérdeztem, hogy az mennyire hivatalos. Nincs időm egy csomót utazni, meg órákat sorban állni a munkaügyi központban, hogy utána még 5-ször vissza kelljen menni mindenféle igazolással, hogy 3 hónap múlva kapjak egy papírt. Ha jól értem, akkor csak elég bejelentkeznem az albérletbe és akkor kiderül hogy nem lakom otthon és kész.
2012. máj. 2. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!