Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit célszerű alaposan szemügyr...

Mit célszerű alaposan szemügyre venni használt ház vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Eldöntöttük, hogy megvesszük a házat, már az ártárgyalásra készülünk az eladóval, de a végleges megegyezés előtt tudni szeretném, hogy minden rendben működik-e (pl. fűtésrendszer, vízvezeték/lefolyók, van-e minden vezetékben áram), ugyanis alapvetően nem kellene bontást csinálni, csak egy tisztasági festést. Olyanok jutottak még eszembe, hogy nincs-e repedés vagy penészfolt a falon a szekrények mögött, nincs-e jelentősebb hiba a laminált padlón a szőnyeg alatt, nyílászárók (műanyag) működnek-e, tömítésük rendben van-e.

Egyéb ötleteket tanácsokat várok. Előre is köszönöm.


2008. ápr. 20. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

biztosítéktábla, mennyi, milyen, hogy van szétosztva. pl. elbírja-e konyha, amit oda szándékoztok telepíteni.

elektromos vezetékek, alu vagy réz, csőben fut-e vagy simán be van falazva.

földelés, van-e, vagy csak földelt konektorokat raktak fel.

milyen vastag a fal és miből van.

kérjetek egy téli fűtésszámlát.

tető.

szomszédok.

2008. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tető és egyéb szigetelés,nézd meg még a cserepet is,hogy jól van e rögzítveés biztos ami biztos írjatok olyan szerződést amiben az is le van írva,hogy pl:ami hiba,gond megjelenik mondjuk fél éven bellül azt ők rendezik,vagy a vételár bizonyos összegét ilyen célra visszatartjátok és ha minden rendebn akkor fizetitek csak ki.Ez így elég bonyolult,én ügyvéddel készítettném el a szerződést!Bátyámékat nagyon átvágták emiatt én tul óvatos lettem!
2008. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem fontos a ház fekvése. Nem mindegy milyen időpontban nézed meg a házat, mert lehet, hogy amúgy a nappali csak 11ig világos, utána lámpát kell használnod.Az nyomasztó hosszútávon, mégha nem is tűnik olyan fontosnak.
2008. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ja és nem árt adott esetben (ha van) a kéményt ellenőriztetni. Milyen szigetelés, milyen állapotú. ha gázfűtés van, rendesen ki van-e vezetve, nincs -e sérülés a csöveken... stb.
2008. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szomszßedok, utca, pl hogy az utcában ne hogy egy putri legyen és ne merjetek egyedül sétálni az utcán, vagy az adott putri elött elmenni.


amúgy szerintem fogj egy kömüves mestert aki szuper jó, és vidd magaddal.

2008. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg jol hogy fel van-e vizesedve . mert ez a lényege meg a padlást azt jol nézd meg mert ha uj tető kell majd később rá az +3 millio ft. kertes ház?
2008. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, megvettük a házat.
2008. jún. 12. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!