Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dohos szagot mivel lehet...

Dohos szagot mivel lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem új albérletbe. Az én szobámat eddig nem használták. Minimum 1 éve, hogy üresen állt már. A lakótársaim a lábukat nem tették be sztem soha. Nem volt fűtve télen, de sztem szellőztetni se jöttek be soha, az ajtó is mindig csukva volt. Persze éreztem én azt az állot dohos szagot mikor megnéztem a lakást, de gondoltam majd szellőztetés stb. De nemigazán segít. Itt vagyok 1 hónapja már, de valahogy nem múlik hiába szellőztetek napi 2-3X is. Akkor elmúlik, de pl mire hétvége után visszajövök megint érzem. Persze csak alig, de akkor is. Valami praktika?
2012. máj. 15. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
hipóval (még a penészölőben is az van) - öli és lebontja az összes dolgot ami dohos szagot áraszt, viszont vigyázva mert sok textilneműnek kiviszi a színét és árt is.
2012. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de mégis mit hipózzak? Van egy színes falvédő a szobában meg, egy függöny, de ezeket már kimostam és nem is érzik rajtuk semmi. Ezen kívül csak egy ágy, egy éjjeliszekrény és egy szekrény van a szobában, azokat meg nemigen hipózhatom.
2012. máj. 15. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A mosás sokszor vajmi kevés. Főleg ha hatvan fok alatti.


Van ilyen penészölő spray (is, az is) hipótartalmú, de sokkal jobban jársz ha veszel egy műanyag virágpermező (gondolom ismered) és enyhe vizes hypo oldatot csinálsz (először a vizet teszed bele) és azzal párnán meg ilyen esetleg szemmel érintkező dolgon kívül mindent szépen bepermetezel, majd elhagyod a szobád és órákkal később is azért jól kiszellőztetsz.


Meglásd nem lesz doh szag. Amúgy például a kicsit is nedves MDF bútorlap kiváló táptalaja a doh szagot okozó élőszervezeteknek. Tehát nem kell jól eláztatni!

2012. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
doh szag* dohszag/dohos szag
2012. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ózon generátorral vagy hipo párologtatással futnék neki, hátha (az utóbbinál klór gáz fejlődik, ami szintén megöli a gombát). Viszont ezeket mindenképp szakemberre kell bízni, mert veszélyesek, de sokkal többet érsz velük, mint spricnivel. A másik, aminek utána kéne járnod, hogy honnan jön a víz, ami a dohos szagot okozó gombát táplálja. Ha nem szünteted meg a víz forrását (pl magas páratartalom), akkor hiába csinálsz akármit, nem fog eltűnni a szag.
2015. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!