Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a szilikát téglából épült...

Mi a szilikát téglából épült házak előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
Szeretnénk házat vásárolni. 1974-ben épült szilikát téglából. Megpróbáltam utána nézni, de csak gázszilikátról volt szó. Az ugyan az mint a szilikát? és Ugyan azok vonatkoznak rá?
2012. jún. 14. 22:48
 1/4 anonim válasza:
Szia! A mi házunk 83-ban épült, rendes tégla (b30?) illetve szilikátból,én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni. Télen jól tartja a meleget, nyáron pedig kellően hűvös a ház. Páromék háza ugyanekkor épült de az tiszta b30-as tégla, nyáron majd megdöglöttünk a melegtől, télen meg olyan hideg volt, hogy alig bírtuk befűteni. Remélem tudtam segíteni :)
2012. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszoló a gyors választ!

Tudom, hogy sok előnye van, de engem az aggaszt a szilikáttal kapcsolatban, hogy sok káros hatásáról hallottam. Ez nem igaz?

2012. jún. 15. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szilikát házat vettünk 4 éve a vásárlás előtt próbáltam utánajárni ennek az építőanyagnak (szilikát - gázszilikát ugyanaz). Találtam én is rosszat róla (persze az előnyei mellett) de hivatalos közleményt (sajnos vagy szerencsére) egyet sem. Annak viszont utánajártam, hogy ezek az építőanyagok kohósalak felhasználásával készültek, ami valóban "ereget" alfa sugárzó radont aminek viszont elég rövid a felezési ideje pár másodperc 3nap, 11 nap attól függően, hogy melyik izotópról van szó. Ezek a házak legalább 20 éve épültek szerintem jó eséllyel már nincs radon kibocsátás. Javítson ki valaki ha tévednék....
2012. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mi is nézelődünk, erre ahol mi lakunk nagyon sok a salakblokk ház, az is jó ha jó az alap és nem vizesedik.Szilikátról azt mondta a szaki, hogy minden vágya az volt, hogy ebből épüljön a háza csak nagyon drága volt, így maradt a salakblokk.

Most már értem, hogy miért van több salakblokk ház.🙂 Azt is mondta amit fentebb írtak,hogy télen jól tartja a meleget, nyáron pedig kellően hűvös a ház, és a téglát is mondta,hogy hideg a b30-as. Szilikátról még annyit mondott, hogy olyan mint az ytong.

Szóval egy nagyon jó falazóanyag. 😁

nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!