Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel és Társasház között mi...

Panel és Társasház között mi pontosan a különbség?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, panel ugye vékonyfalú acéltömb, társasház meg kisebb, de ugyanugy emeletes, csak téglából.


+ fogalmam sincs, hogy keressek rá pl. az ingatlanbazáron, mert nincs konkrét "társasház" kategória.



2012. júl. 28. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden panelház (házgyári épület)társasház (kivéve a néhány kísérleti panel családi ház), de nem minden társasház panel.


Társasháznak azokat az épületek hívjuk, amiben több lakás is található, így maga az épület több ember tulajdonában van. Társasházakat viszont sokféle módszerrel építettek.


Létezik: tégla, univázas, panel, házgyári panel, alagútzsalus, csúszózsalus, stb.

2012. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Hogy érted? A Társasház egy jogi fogalom, azt jelenti, hogy a lakók a tulajdonosok.

Ingatlanos oldalon a "tégla" "polgári" "panel " "csúsztatottzsalu" és "egyéb" valamint "könnyűszerkezetes" tipusokkal találkoztam.


Bent lakva a panel és a tégla (polgári) között az a különbség, hogy a tégla az 60-120 évvel ezelőtt épült, a panel meg 20-40 éve.

A panel rezsije kb. 4x annyi mint egy ügyesen kiválasztott ugyanakkora téglalakásé. A panel (betonból van) elszívja a levegő nedvességtartaélmát és így egészségtelenebb a levegő. Nyáron felforrósodik.

A tégla lassabban melegszik fel, lassabban hűl le, tehát nyáron hűvösebb, télen melegebb, mint a panel.

Nagyobb a légtér, nagyobb a belmagasság. Stílusa polgári, kazettásak az ablakai, ajtói. Dupla ablaka van.

Fűtése egyedi szokott lenni.

2012. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!