Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Főbérlő ügy. Feljelenthetem?

Főbérlő ügy. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Anna idején, mikor beköltöztem a lakás egyik szobájába nem írtunk bérleti szerződést a főbérlővel. Most elég igazságtalan okok miatt kell, hogy elhagynom a lakást, nagyon sok gond szakadt így a nyakamba, (éppen, hogy ki tudom fizetni majd a másik helyet, amit több hét keresgélés után találtam csak, még azt sem tudom, mivel vigyem a cuccaim el innen...) a kérdésem a következő: Feljelenthetem a főbérlőt mivel nem adózik a bérbeadás után? Természetesen miután már kiköltöztem és a lakcímkártyámon sem szerepelne már ez a cím. És amennyiben ez lehetséges, mik kellenek hozzá? Hová forduljak?

Valaki volt már hasonló helyzetben? Aki tud, kérem adjon tanácsot!

Köszönöm a válaszokat előre is, és bocs, ha nem épp megfelelő kategória...



2012. aug. 2. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel tudod bizonyítani, hogy ott éltél albérlőként? Ha nincs szerződés, gondolom semmivel. Nem tudsz mit csinálni, ha nincs írásbeli szerződés.
2012. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Természetesen föl tudod jelenteni a nem adózó főbérlőt, de ne feledd te is tevékenyen részt vettél a bérbeadód fekete üzletében!


Te is feljelenthető vagy!

2012. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gerinces vagy haver! a háta mögött jelented fel!
2012. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tudom, h szemétség. De ő még gerinctelenebbül bánt el velem, hidd el nyomós okom lenne rá. Bizonyítani, h én ott laktam nem tudja, de jelenleg is laknak ott albérlők illegálisan. Ilyenkor nem lehet egy ellenőrzést ráküldeni vagy hasonló? Az elején amúgy rendes embernek ismertem meg de rettenetes, ahogy viselkedett később. Nem adta vissza a pénzem, stb. Megérdemelné, h megbüntessék.
2012. aug. 3. 08:15
 5/11 A kérdező kommentje:

tegnap 23:26

Igen, részt vettem, de névtelen feljelentés nem lehetséges? (nem nagyon vagyok szakavatott a témában)

2012. aug. 3. 08:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól neked jobb lesz az életed?
2012. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

tegnap 22:39

sokkal

2012. aug. 4. 09:11
 8/11 A kérdező kommentje:

tegnap 22:39

ha segítesz egy gyilkost börtönbe zárni neked attól jobb lesz az életed???

2012. aug. 4. 09:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon patetikus kérdést tettél fel. De amíg nem volt bajod a főbérlővel neked sem okozott problémát, hogy nem vagy bejelentett albérlő, ezen is el kellenen gondolkodnod!!
2012. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy lakáskiadó azért nem hasonlítható egy gyilkoshoz!Akkor ha te pl elszórod a szemetet,te is olyan vagy,mint egy gyilkos?És ahogy a többiek is írták,te ugyanúgy részt vettél abban,hogy papír nélkül vetted ki a lakást/szobát.(Nyilván így olcsóbb volt,nemde?)
2012. aug. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!