Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kéménynek csak a füst...

A kéménynek csak a füst kiengedésére van szerepe, vagy az azon keresztül oxigén ellátás szerepe is van?

Figyelt kérdés
A kéménynek csak a füst kiengedésére van szerepe, vagy az azon keresztül oxigén ellátás szerepe is van?

2012. aug. 10. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A füst kiengedése a szerepe. Az oxigént a tüzelőberendezés helységének légteréből kapja.

(Hacsak nem turbós kémény.)

2012. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy speciális eset, a faláttöréses parapetek füstcsöve, ott belül van egy kisebb átmérőjű cső és az onnan kap oxigént.
2012. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt írtam én is zárójelben. De nem csak faláttöréses lehet, mehet az fölfelé rendesen akár a meglévő kéményben is, akár szerelt kéményként.
2012. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyannal még nem találkoztam, de biztos van:)

Űrhajót se láttam még, az attól még van:)

2012. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig elég gyakori, főleg mert már elég sok éve betiltották az oldalsó kivezetést. (Tudom, hogy teljesen nincs betiltva, csak olyan feltételeket szabtak, aminek szinte lehetetlen megfelelni. Persze ettől függetlenül feketén nálunk is csinálják szép számmal.)
2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tehát ha elzárjuk a kéményt, akkor csak a visszaáramlás a probléma, de ha egy valamilyen eszközzel le el tudom vezetni és le tudom csapatni gyorsan és nagy mennyiségben, akkor ez egy működő KÖRNYEZET és szomszédvédő megoldás.
2012. aug. 10. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha elzárod a kéményt, az égéstermék visszaáramlik a lakótérbe. Lecsapatni a füstöt? Ahhoz kell egy kondenzációs tartály valamilyen szűrővel, de ehhez hideg is kell, otthoni körülmények között nem kivitelezhető. Filtert tudsz tenni a kéményre, ami nagyon drága.
2012. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De az elmélet jó, tehát csak műszaki megoldást kell kitalálni hozzá.
2012. aug. 10. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne védd a szomszédaidat olyan áron, hogy az életeddel játszol! Ne piszkáld a kéményt, jó az úgy ahogy van!

Egyébként meg mitől akarod megvédeni a szomszédaidat? Ha nem gumicsizmával meg fáradt olajjal tüzelsz, nem lesz semmi bajuk.

2012. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!