Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy építsek házat a föld alá?

Hogy építsek házat a föld alá?

Figyelt kérdés
Régi álmom hogy építsek, egy teljesen a föld szintje alá eső házat/lakást. Nem túl nagyot ( 100-110 nm), és nem túl mélyre maximum 1 méterre. A lényeg hogy teljesen föld alatt legyen. A kérdésem az, ti hogy fognátok hozzá? hogy építenétek? Mint egy szimpla pincét? Vagy esetleg masszívabbra? Kíváncsi vagyok a véleményekre ötletekre.
2012. aug. 31. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Zombiapokalipszis? :D
2012. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
dombház, így nézz utána.
2012. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem zombi apokalipszis :) csak nyáron hűvös és télen viszonylag tartja a meleget, és egyedi :)
2012. aug. 31. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Baromi sötét lenne. Inged-gatyád rámenne a világításra.
2012. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó telek kell hozzá,lejtős,jó vízelvezetésű és déli-délkeleti tájolású.Az is kell,hogy a közművek a lejtő alján lévő gerincbe tudjanak csatlakozni.Nagyon lényeges a tökéletes víznyomás és talajnedvesség elleni szigetelés.A belső szellőzés és indirekt fénycsatorna már csak hab a tortán.Keress egy olyan tervezőt,aki elsősorban épületfizikus vagy statikus,ő legyen a vezér és az építész legyen a másodhegedűs,ellenkező esetben biztos bukta.Az engedélyeztetés külön procedúra,de egyedi elbírálás van.Nem lehetetlen,de legalább jó bonyolult és nem is olcsó.
2012. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" csak nyáron hűvös és télen viszonylag tartja a meleget, és egyedi :)"

Az egyediségért és energiatakarékosságért cserébe egy-két év után garantált a depresszió. A hasonló elvű dombházaknál felül ablakok vannak. Nem vagyunk mi vakondok!

Szerintem abban a formában ahogy írtad,teljesen föld alatt, nem is engedélyeznék.

2012. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sok fénycsatornában gondolkodom, a bezártság érzése nem aggaszt, és úgy tudom pincének tudom engedélyeztetni
2012. szept. 1. 11:42
 8/9 Bence_ ***** válasza:

Álmod meg a házad aztán keress egy építészt és tervezze meg.

Pincét tudomásom szerint nyugodtan építhetsz. Aztán, hogy abban mit vagy kit tárolsz az már egy másik kérdés:)

2012. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. szept. 1. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!