Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Drága a beszélős kaputelefon?

Drága a beszélős kaputelefon?

Figyelt kérdés

Új lakásba költöztünk és eléggé megdöbbenve tapasztaltam, hogy bár nem egy őskorinak tűnő kaputelefon van, de nem beszélős. Tehát valaki felcsenget, aztán itt fent csak megnyomom a gombot és beengedem, nincs telefon rész.


Újabban már be sem kapcsolom, mert az ismerőseim úgyis szólnak mielőtt erre járnak, és eleinte többször volt, hogy beengedtem valakit és nem is jött hozzánk senki. Az sem állapot, hogy mindig rohanjak át a lakáson és hajoljak ki az erkélyen hátha rálátok a bejáratra, hogy ki van ott.


Máshol is van még ilyen béna csengő? Nem veszélyes ez? Mert az egy dolog, hogy én nem engedek be senkit, vagy kinézek, de nem hiszem, hogy az egész lépcsőház foglalkozik ezzel.


Ráadásul a közös képviselőnk tök idióta, úgy megemelték a közös költséget, miközben már a kukánk is sokkal kisebb, mint volt, a lépcsőház takarítás is megszűnt magunknak kell csinálni, itt egy festés sincs, semmi sincs, de nem lehet ellene tenni semmit, mert ebben a lépcsőházban mindenki szarik mindenre, meg nyalják a kk seggét, és mindent megszavaznak, amit mond. Komolyan nem tudom mikor lett kicserélve, mert nem az eredeti régi van, de nem értem miért nem beszélős? Vagy olyat nem is lehet mindenhol? Valaki nem tudja véletlenül mennyibe kerülhet az ilyesmi? Mondjuk, ahogy itt vannak a dolgok, biztos úgy is az lenne, hogy nekünk erre nincsen.


2012. szept. 8. 16:40
 1/4 anonim válasza:
0%
attól függ milyen díjcsomagban vagy... lol
2012. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

#1 -ke. Te vagy nagyon cinikus vagy, vagy nagyon.. Lol

A kaputelefonnak semmi köze a telefon szolgáltatókhoz.


Nos, egyedi kaputelefonokat lehet kapni akár kamerásat is, használtan is, újonnan is. Akár még a Vaterán is..


Pl:

[link]


De ide Nektek szakember kell, aki az összes lakásba bekötni, stb.. Így már nem olcsó a dolog.


Tehát esetedben a kérdésre a válaszom:

Igen, drága egy társasházba beköttetni a kaputelefont.

2012. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Végvári József Csaba válasza:
100%
Most nem tudom mennyibe kerül, de nekünk codefon rendszer lett telepítve 4 vagy 5 éve akkor 1.100.000 Ft körül volt az egész (6 darab központi egység, 82 lakáskészülék, kábel a központi egység és lakáskészülék között, a készülékek és a kábel rögzitése a falhoz, és a szakember munkadíja). Honlap: www.codefon.hu A társasházon múllik, hogy milyen rendszer kerül felszerelésre, és mikor. Elméletileg bármilyen rendszert lehet telepíteni, de függ attól, hogy a meglévő redszert mennyire kell hozzá átépíteni. Az, hogy nincs összetartás a házban az máshol is van. Közösképviselőt meg lehet váltani, ha a ház úgy akarja és aki normálisan is csinálja dolgát.
2012. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,


Hasonló volt a problémánk nekünk is. Amit tudok segíteni, hogy nálunk ők oldották meg a több éves problémát: www.telvili.hu

2013. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!