Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a témáról...

MókusBogár kérdése:

Mit gondoltok erről a témáról hol jobb lakni? Saját kertes házban, vagy egy új építésű modern lakóparki lakásban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt anyagi dolgokra.. melyik a kifizetődőbb, mert a saját kertes házban több a rezsi.. viszont kicsit én otthonosabbnak érzem mert saját kert.. nem hallom át a szomszédból a kutyaugatást vagy egyéb zajokat mint pl egy lakóparki lakásban én is nyugodtabban hangoskodok. Viszont nem szeretnék pórul járni rezsi szempontjából.. mert most kicsit bővíteni szeretném a kertes házunkat.. és nem tudom érdemes e.. de végül is ha úgy is döntök hogy felújítom + kicsit kibővítem bármikor eladhatom... Te mit gondoltok erről? Ti melyik verziót választanátok ??
2012. szept. 30. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Kertes házba....az új építésű lakóparki lakásokat úgy lehetne jellemezni,hogy minimális költség nagy haszon...sok panaszt hallottam.
2012. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Lakópark, ugyan...

Szép neve van, de akkor is csak egy lakótelep, akárhogy hívjuk.

Én nem adnám a családi házamat semmilyen lakóparki akármiért. Ez a SAJÁT házam, a SAJÁT kertem, és nem másik 23 lakóval kell közösen élveznem az osztatlan közös tulajdonú parkot.


A saját kertemben azt teszek, amit akarok, és nem azt, amit a szomszéd, vagy a lakógyűlés megszavaz nekem. :-)

2012. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A kertes háznak nem feltétlenül sok a rezsije, már, ha nem számoljuk a felújítást, amit néha meg kell ejteni. De inkább kertes, mint a lakópark.
2012. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Egy lakás a lakóparki házban vagy panel tömbben szerintem szinte mindegy. A lakópark modernebb és gazdaságosabb a rezsi szempontjából, de a társasház nevű rémálom és a sok nehezen elviselhető szomszéd ugyanaz.

Amikor lakásban laktam soha nem éreztem igazi saját tulajdonnak. A fal másik fele már a szomszédé volt.

A családi ház leírhatatlanul más. Az enyém, az én földem, az én tulajdonom. Megfoghatóan.

Persze ezt az érzést meg kell fizetni. A ház folyamatos karbantartásának költsége magasabb, mint egy lakás fenntartása.

Viszont a kertemben megtermelt édes gyümölcs megfizethetetlen. Régen egy tikkasztó nyári nap után hazamentem a lakásomba, és csak kókadoztam a melegtől. Most beülök a medencébe és süttetem a hasam. Ez sem utolsó szempont. Nem cserélném el semmi pénzért a házam.

2012. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A rezsi a passzivházban a legkevesebb. Utána a belvárosi (a sűrűbben épített területeken mindig melegebb van néhány fokkal), geotermikus és napelemes társasházakban, azután a cirkós társasházakban - amelyek körül minden irányban van fűtött lakás.

Ha más úgyis agglomerációban laksz, és utaznod kell, ha dolgozni, iskolába, kórházba, hivatalba kell menned, akkor inkább a családi ház.

Én Bp. közepén lakom, gyalog tudok menni mindenhova, nem utazom.:) Az is spórolás.:) Főleg az idővel. Amúgy itt is van a közelünkben családi ház. Meg is lepődtem, amikor rábukkantam.:)

2012. okt. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
94%
A most épült sorházak, lakóparki házak kivácsi vagyok meddig bírják a mai építési morál mellett. Biztos nem húzzák ki 50-60 évig. Kívülről nagyon csili-vili, gyors munka, határidős, jó nagy pénzért eladja a vállalkozó, aztán javítgathatod.
2012. okt. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ismerősömék vettek egy új építésű lakást. Egy nagy eső után állt a víz a lépcsőházban. Nem tudtak mit tenni,mert a kivitelező vállalkozó eltűnt... Szerintem nem megbízhatóak. Inkább egy kertes,de ha kell én megcsinálom a javítani valót, és tuti,hogy jó lesz.
2012. okt. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Kertes ház.
2012. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Egy kertes házban annyi a rezsi, amennyit használsz, lakótelepen sok olyan kiadás van, amit nem tudsz befolyásolni (közös költség, lépcsöház fütése/világitása) sok helyen távfütés, központi vizóra (amiböl kiszámolják, hogy mennyi JUT egy emberre), stb.

A kertes házban megteheted, hogy csak október végen fütesz, ha nem fázol, használhatsz kevesebb vizet/áramot, ott csak rajtad múlik, hogy mennyi reszit fizetsz.

Hogy életminöségben mennyivel jobb, azt meg gondolom, nem kell elmesélnem.

Én 10 éve adtam el a lakótelepi (3 és fél szobás) lakásomat, és helyette 4 szobás házat vettem. Már az elsö évben kb 20 %-kal kevesebbet fizettem, mint a lakásban. (Azért irom azt az évet, mert közben nem igazán változott semminek az ára, igy jól összehasonlitható).

De még most is alig fizetek többet, mint ezelött 10 évvel a lakótelepen, pedig sokkal kényelmesebben élek.

2012. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nem lehet egyértelműen eldönteni, hiszen mindenkinek mások az igényei. Szépen lehúztátok a lakóparkokat, pedig nagyon jók is lehetnek. Én például egy kifejezetten jó lakásban lakom, hatalmas terasszal.

A családi házaknak is megvannak a hátulütői. Háziállatok szaga, szomszéd tűzrakásának füstje, fűnyírás, kutyaugatás, ha olyan a környék, akkor a boltok távolsága, stb.

2012. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!