Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért alszik el a főláng FÉG...

Miért alszik el a főláng FÉG konvektornál ha kisebb fokozaton használom?

Figyelt kérdés
amíg nagy lángon megy nincs gond, viszont ha lentebb veszem akkor rövid időn belül elalszik a láng, csak remélni tudom hogy ilyenkor a gázt nem engedi tovább!? ilyenkor ha tekerek kicsit a kapcsolón újra belobban, de ez nem normálist úgy gondolom. Mi lehet a gond, és mennyibe kerülhet a javítása?
2012. okt. 9. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Tévedsz az őrláng állandóan ég! A főégő nem éghet ha egyszer le van véve mert akkor ha melegebb van túlfűtés lenne!Az őrláng beindítja a főégőt ha a hőelem hideget észlel.
2012. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem gond,úgy működik.Ha például nálam a 4 -es fokozat felel meg 20-21 foknak ha oda tekerem a gombot akkor ha a benti hőmérséklet eléri a 20-21 fokot akkor kikapcsol,majd ha visszahűlik a szoba kb.18-19 fokra akkor újra bekapcsol.

Tehát minden számjegyhez tartozik egy hőmérséklet.

Tehát a szobádban még meleg van ezért kapcsol ki gyorsan ha alacsonyabb számhoz tekered a gombot.

Egyénként én úgy tudom,hogy 1- es és 7-es fokozaton is egyformán ég a főégő,csak ugye nagyobb fokozatnál tovább,például 7-esnél csak 30 fok körül kapcsol ki.

2012. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egyforma a lángja a főégőnek a fokozatoknál hisz akkor egy 20 fokos helyiségben óriási durrogással elindulna az égő majd pillanatok múlva leállna aminek nincs értelme, és nem is tenne jót a készüléknek. A jól beállított konvektor nem durrog csak morog esetleg.
2012. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a szobában lévő levegő hőmérséklete nagyobb, mint amekkorára állítod a fokozatot. Hagyd, majd visszakapcsol.
2012. okt. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!