Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablak festénél mennyire kell...

Ablak festénél mennyire kell leszedni a régi festéket? Maradhat rajta a régi alapozó?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 21:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet h az ablak az fa.És az alapozó ami rajta van nem tudom leszedni olyan erősen rajta van. Hőlégfúvóval se jön le mert éégsgátló van gondolom az alapozóban és csak a fát égettem majdnem meg :S Az maradhat akkor rajta ? arra mnehet akkor a fehér alapozó és utána afehér zománc ?
2012. okt. 10. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan maradhat. Én nem is szedem le mindig a régi festéket. Kétszer simán át lehet festeni. Ehhez persze az kell, hogy az első réteg normálisan meglegyen csinálva. Ha pattogzik, akkor meg lekaparom, ameddig csak lehet. Ha már rendesen birkózni kell a réteggel, akkor fogadd el hogy győzött, és fesd le :)
2012. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
festő vagy ? :)
2012. okt. 11. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Festő nem vagyok, de nem egyszer festettem már ablakot :) Eddig amit lefestettem, az kibírta, nem pattogzott le a festék. Amit hőlégfúvóztál, azt még megküldheted egyszer spaknival, hogy biztos tartson. Egy jó minőségű alapozó azért elég jól tart :) Ráadásul ha erre jó minőségű zománc megy, akkor legközelebb elég átfestened.
2012. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát hőlégfúvóval leszedtem fáig 1-2 kisebb maradvány maradt de azt aha sapklival húzom át akkor se jön le olyan keményen rajta vfan. Azzal ne foglalkozzak ?
2012. okt. 13. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék. Le lehet szedni, de az már valamennyire roncsolja az ablakkeretet is. Rendesen zsírtalanítsd, és mehet az alapozó, aztán a festék. Legközelebb pedig nyugodtan ráfesthetsz, nem kell újra leszedni fáig.
2012. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!