Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párátlanítás házilag?

Párátlanítás házilag?

Figyelt kérdés

A kérdésem az volna, hogy milyen módon lehetne megoldani házilag a párátlanítást, anélkül hogy vennem kéne 40+ ezres gépet hozzá.


Olvastam eddig olyan módszerről hogy ipari sót raknak valami ruhába és az alá pedig valami tároló edényt, amibe csöpöghet a víz.


Sajnos Ceresit féle termékről csak rosszat olvastam, úgyhogy azt elkerülném; a kis vízmennyiséget termelő berendezés meg lehet hogy nem lenne elég, lévén nagyon párás a levegő.



2012. okt. 18. 02:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Sótégla, sólàmpa, sótömb . Felszívja a pàràt. Csak elkezd folyni egy idő utàn, azért adjàk lâmpaként meg ilyesmi, hogy a meleg kipàrologtassa a felszívott vizet. Ahol pàràtlanítani akarsz, rakd be a sót, aztàn néha vidd ki égetni ha lâmpa/ gyertyatartó, hogy leadja a vizet.
2012. okt. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Érdemesebb lenne feltárni a pára okát és közvetlenül a forrást megszüntetni, mérsékelni vagy esetleg védekezni a fokozott páraképződés ellen. Van mért páratartalom értéked?
2012. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sólámpa beszivja,viszont utána folyik,szétmarja a bútort (én csak disznek vettem,utólag jöttem rá)
2012. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az "ősi módszer" vált be a legjobban: többször szellőztetek, csinálok kis kereszthuzatot, amit átmozgatja a levegőt rendesen, viszonylag rövid ideig. Aztán begyújtunk, és a friss levegő hamarabb felmelegszik. Ha melegek a falak, szárazabb a lakás.

Nálunk sajnos nem csak a pára gond, hanem a folyamatos penészesedés is.


Mi most még egy olcsóbb, keveset fogyasztó (álom-álom, édes álom) klímaberendezésre vadászunk, amit a konyhában fűtésre is használhatnánk, és szárítja a levegőt is.

2012. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Az "ipari só" még rosszabb hatásfokú, mint a Ceresit.

Ha 1-2 deci vizet megköt naponta (erős túlbecslés), attól 1-2 tized %-ot csökken a páratartalom, gyak. semmi eredményt nem hoz.

Gyakori szellőztetés: ez az egyedüli megoldás, nekem annó azt javasolták, hogy órátnkét 10 percre! Télen hogy a túróba? Én spec. ezért vettem a páramentesítő gépet.

2012. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor részletezném: Nem tudok gépet venni, mivel csóró egyetemista vagyok és albérletben lakom.

Hozzáteszem építészmérnöknek tanulok, úgyhogy sejtem hogy mi lehet az oka. Valószínűleg nincs vízszigetelés a fal alatt, a tégla pórusain a víz felkúszik, a levegő párás lesz (főleg ha még teregetünk is), és a pára nem tud kimenni. Hőszigetelés nincs a falon és a jó cementes vakolat miatt nem tud kifelé szellőzni; a koszorú környékén pedig, lévén ott van a leghidegebb, gyönyörűen lecsapódik a pára és penészesedik is. Mért értékem nincs, mivel nincs hozzá megfelelő műszerem :)


Szellőztetés lehet egy opció; egy nagyon drága opció. Fűtés botrányos, még be sem lett kapcsolva. A sókat azért kerülném, mert ha felhevítve akarok megszabadulni a benne lévő nedvességtől, ugyanúgy párás lesz minden. Ezért gondoltam az ipari sóra, mert azt olvastam, hogy az megszívja magát, és a maradék lepereg róla a vödörbe, ami alatta van.


Sólámpa, ahogy írták fentebb is, növeli a pára ph értékét, elkezdi marni a mindenséget.


Gondoltam még arra is, hogy valamit házilag barkácsolok, de az elektronikához nem értek annyira. Pedig nagyon egyszerű lenne pár ezer forintból csinálni valamit...

2012. okt. 18. 23:13
 7/13 Tami976 ***** válasza:
100%

Hol laksz? Pincézetlen házban, földszinten?


Használható "elektronikus kütyüt" nem fogsz tudni építeni, pláne nem pár ezer Forintból. A Peltier elemek hatásfoka nagyon alacsony, általában <17%. A kompresszoros hőgépek hatásfoka 40% körüli. Az viszont nem csak elektronika és nem pár ezer Ft, hanem otthon összerakva kb. 60e, boltból megvéve kb. 30-40e, ahogy te is írod.


A Ceresit és az "ipari só" rajtad nem segítene semmit. Mivel a lakásban életvitelszerűen élsz, ezért naponta 1-2 liter víz kerül a levegőbe, amiből ezek a szerek jó ha ugyanennyi idő alatt pár decit leszednek.


A legjobb párátlanító módszernek eddig nekem a szellőztetés jött be.

2012. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Így van. Pincézetlen családi ház földszintjében, ami gyakorlatilag garázsból meg tárolóból lett átalakítva. Akkor azt hiszem marad a drágább párátlanító... :(
2012. okt. 19. 22:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Használtan, aukciós oldalakon meg apróhirdetősön nézz körül, viszonylag olcsón is lehet kapni.

Ami sok lehet, az a fogyasztása, de gondolom, nem lesz megoldhatatlan probléma kiszámolni, mennyit eszik. :))


Albérlet estén jó megoldás lenne még, ha körbenéznétek a környéken, van-e másik, számotokra elérhető bérelhető lakás. Esetleg ingatlanirodába is bemehettek, ott a tulaj fizet, aki hirdet. Nem érdemes megmaradni ilyen lakásban, ha van miből választani.

A penész nem csak gusztustalan, meg egészségtelen, előbb-utóbb szinte mindenhol felüti a fejét, ami nem penészesedik be, az rozsdás lesz. Minden cuccotok tönkre fog menni.

2012. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bartha Szilvia válasza:
54%
Szia, sikerült valamit kitalálni? Nálam nem lehet kereszt szellőztetni... nincs csak egy ablak.... megdöglök a doh szaktól.
2013. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!