Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FÉG gázkonvektor fúvóka?

FÉG gázkonvektor fúvóka?

Figyelt kérdés

A következő helyzet áll fenn. Szokásomhoz híven mint minden éven áttakarítom a konvektorokat begyújtás előtt. De az éven felfigyeltem rá hogy a tartalékláng beömlő fúvókája kicsit kormos. Megtisztítottam, de úgy éreztem kicsi rajta a rés így egy hegyes szerszámmal megpiszkáltam. Ez olyan szépen sikerült hogy a tartalékláng most jóval magasabb mint kellene így a fogyasztás is magasabb. Egy ilyen fúvóka kb 50ft de csak szakmai engedéllyel adhatják ki, szerelőt pedig nem tartom érdemesnek kihívni mert a kiszállás több ezer forint. Létezik bármilyen otthoni orvoslás?

[link]



2012. nov. 3. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ráteszed egy tompa végű fémrúdra és a tetejét meg megütögeted és a lyuk szépen össze fog húzódni! egyébbként a mérete 0.3 milliméteres,,,azt kell "eltalálnod" :)
2012. nov. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez is egy példa arra, hogy ne nyúlkálj bele abba amihez nem értesz, meg amibe tilos! A lángőrön kívül pedig van Pesten 15 bolt ahol kiszolgálnak!
2012. nov. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszönöm a választ, mindenképpen megpróbálom :)

Másodiknak: Értek hozzá, csak volt egy ilyen baklövésem. Viszont vidéken lakom és itt a környéken csak igazgatással szolgálnak ki.

2012. nov. 4. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet valahol állítani ar őrláng gázmennyiségén? Nekem Lampartnál állították nagyobbra.
2012. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fégesnél nem lehet /CR-6 szelep/,csak a gy.láng fúvóka nagyságával,ami 0.3 mm!

Egyébbként,ha kormol,van a gy.égőn a fúvókánál/keresztben/ egy 3mm levegőfurat azt kell tisztitani!

A gyujtólángcső végét teflon szalaggal tömítsd!!!

2012. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez érdekes, mert akkor a boltos is ellensége saját magának, mert forgalomtól esik el. Másrészt ha én gyújtólángfúvókából akarok pl. nyakláncot csinálni, akkor tartson be senki a boltban.
2012. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy a "Bótosnak" igaza van,mert ugyebár egy kiflivel nem lehet felrobbantani egy házat,de egy gyújtólángfúvóka cserével már igen!
2012. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az előzőnek meg a sok fosógépnek üzenem, azon a kis lukon ha egésznap ömlene a szobába a gáz ami nem lehetséges mert zárt égésterü akkor sem robbana fel tőle a szoba mert percenként egy liter azaz 1 óra alatt 0,06 köbméter gáz nem robbanna be. Csak akkor robban ha eléri a 10 % ot azaz egy átlag szobában ami 50 köbméter eléri az 5 köbméter gázt. Tehát szorozzuk fel a 0,06 egy órai mennyiséget ami 80 órának fele meg. De mondom akkor az összes gáznak valamilyen furcsa módon nem a parapetbe hanem a szbába kellene bemennie. Mellesleg 1-2 liter azaz 0,001 köbméter gáz szagát már megérzi az ember és tud intézkedni.
2017. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!