Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Lámpa kapcsol...

Villanyszerelők! Lámpa kapcsolót hogy kell bekötni?

Figyelt kérdés

SOS segítségre lenne szükségem, adott egy sima billenő kapcsoló, ami a csillárhoz tartozik, szeretném cserélni. A falból 2 db vezeték jön.

Az új kapcsolón 3 bekötési hely van, a tetején A1 (ennek a csavarját nem lehet meglazítani), alatta A2, A2 mellett alul L jelzés.

A szerelési ábrán az A1 jel van az L-el összekötve.

Sajnos nem vagyok villanyszerelő, nem igazán tudom értelmezni, hogy akkor hova is kell bekötnöm a 2 vezetéket?

Hogy kell felszerelnem, hogy lent legyen a billenytű lekapcsolt állapotban?


2012. dec. 5. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt még megirhatad volna a kapcsolóra milyen szám van irva 102,103 stb mert akkor most nem kéne találgatni az a1 felől. Én kiszoktam mérni szakadásvizsgálóval merre kapcsol mivel ilyened nincs igy lehet megkell majd forgatnod a kapcsolót!

Igy láttatlaban azt mondanám ez egy váltókapcsoló amit 1 pólusú kapcsolóként is tudol használni.

Az A1 bekötési pont nekem kicsit gyanus mert a gyártók nem szoktak csavart tenni 1 nem létező bekötési pontra legalább is még nem láttam ilyet.

Faladban csak 2 kábel van igy az egyiken jön a fázis (az áram) erre kellene a kapcsoló L-lel jelölt pontját kötni a másikon meg megy a lámpápa Ez legyen elsőre az A2 ha forditva kapcsolna akkor forditsd meg vagy a 2 vezeték bekötését vagy a konektort amelyik könnyebb ha nem működik én mindenképp erőltetném az A1 pontot lehet mégis meglazulna az a csavar.

2012. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sikerült közben megcsinálnom, az A1-nél is ott volt a rögzítő lap, csak el volt mozdulva kicsit.

A1-et kötöttem össze az L-el, és elsőre sikerült megfelelő állásban beszerelnem.

Köszönöm a segítséget!

2012. dec. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!