Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A ház fűtése cserépkályhával...

Cs kedvelok kérdése:

A ház fűtése cserépkályhával átalakítás vízteressé?

Figyelt kérdés

ott van a képen kb úgy van elrendezve élőben is, így meglehetne oldani, hogy a házamat ilyen módon fűtsem fel?

a kályhába beépitenék egy víztartályt amit ha tűzelek melegszik a víz és a keringetővel, hozzákötve egy helyen a központi fűtés rendszerre, forgassa a meleg vízet



[link]



2012. dec. 11. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

meg kell terveztetni, egyáltalán nem biztos, hogy új kályha nélkül kivitelezhető. sőt, szinte biztos, hogy új kályhát kell hozzá építeni.

Az, hogy te nem tudod egyedül megcsinálni, az ezer %.

Az sem biztos, hogy a két rendszert össze lehet-e hozni.


Apáméknál pl hőteres kályha van bevezetve a padlófűtés rendszerbe, a gázkazánnal összekötve. Elég bonyolult volt megcsinálni, és sokba is került, pedig a tervezés ingyen volt, mert apu csinálta, lévén gépészmérnök. Ja, és teljesen új kandallót kellett legyártatnia, mert a piacon nem volt olyan, mi jó lett volna.

2012. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cserépkályhába nem jó berakatni a vízteret. Egyrészt újra kell rakatni, másrészt csökken az élettartam, hamarabb koszolódik, és utána már nem tartja úgy a meleget. Meg lehet csinálni, csak ezekkel érdemes számolni.
2012. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:

Mindemelett kellene valami biztonsági eszköz, hogyha a keringetés nem menne (pl áramszünet)akkor vagy vissza kell hűteni a vizet vagy lefúvatni egy szeleppel a felesleget.


Nekem vízteres kandallóm van, ott ezt gyárilag egy csőkígyóval oldották meg. Ha felforrna a víz akkor a központi vízről a biztonsági szelep lehűti a rendszert. Ez egy hőcserélőn keresztül megy így a fűtéskörből nem megy el víz ilyen esetben.


Javaslom itt is hasonlóképp megoldani.

2012. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsolt75 ***** válasza:
Érdemes lenne elgondolkozni azon is , hogy esetleg egy komplett vizes tűzteret építs a kályhádba, ha már úgyis szét kell szedni. Ebbe benne lenne minden biztonsági egység ami szükséges és nyilván méretezve is van. A tűztér köré ugyanúgy fel lehetne építeni a cserépkályhát ha mondjuk neked épp ez tetszik.
2012. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokkal többet ér egy vízteres kandalló. A vízteres cserépkályhának csak hátrányai vannak azzal szemben. Mikor rakattuk a kályhát, én is kérdeztem a kályhás barátom, hogy nem lehetne-e vízteret belerakni, akkor ő mesélte, hogy lehet, csak nem éri meg. A hőt nem fogja úgy tartani, el fogja "vinni" a víz. A különböző hőtágulások miatt sokkal hamarabb újra kell rakni, ráadásul sokkal jobban kormolódik. És még többe is kerül, mint a kandalló.
2012. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zsolt75 ***** válasza:
Egyetértek az elöttem íróval. A víztér beépítést ugy gondoltam , hogy a burkolata lenne cserép, azaz cserépkályha jellegű lenne a végén a kinézete.
2012. dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A vízteres cserépkályhát úgy lehet összeépíteni a központi fűtéssel,hogy gépészeti szakember szükséges aki a puffertartályt beépíti a két rendszer közé.Így a cserépkályha hasznosítja a fölmelegített vizet és az általa sugárzott hőt.A kivitelezéséhez kimondottan mester ember szükséges.Éppen azért,hogy ne történjenek olyan problémák amiket a híradóba látunk-hallunk.
2013. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Megbízható szakembert ajánlok az Ön problémájára:06-20/393-1027.A januári válaszomba leírtam,hogy mi a legjobb megoldás.Forduljon hozzám bizalommal.
2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!