Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszthat el havonta?

Mennyit fogyaszthat el havonta?

Figyelt kérdés
egy 1800w bojler aminek 0,8kwh/24h 65 celziuszos viznel az energiavesztese, 50l vizet 90 perc alatt melegit 45 celziuszra es minden nap 2 ember tusolna le. allando mukodes mellett mondjuk 45 celziuszon kb hany kilowatt aramot fogyaszthat el? jol tippelem, hogy kb 100 kilowatt? nem sok az egy kicsit? lehet ezzel valahogy sporolni?

2013. jan. 4. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az ki-be kapcsol, nem fog folyamatosan fogyasztani.

Én sacrra 70Kw-ot mondok.

2013. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
en ugy szamoltam hogy 0,8 (energiavesztes) x 30 (nap) + 1,8 (teljesitmegy)x 1,5 (90 perc) x30 (1 honap)= 105 de ez nekem nagyon soknak tunik.
2013. jan. 4. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a bolyler egy kicsit öregebb, és kissé vízköves, többet is fogyaszthat.
2013. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
[link] egy ilyenrol lenne szo, most akarom megvenni
2013. jan. 4. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nekünk 80literes a bojler,1800w-ot fogyaszt...2 felnőtt 2 pici gyerek,téli használatra volt állítva szóval jó forró vízre és fürdésre használtuk akkor 340kw volt a havi össz fogyasztásunk :S majd sokkal lejjebb lett állítva a hőfok szóval zuhanyozni jó,de fürdeni már kicsit hideg és 230kw körül van a fogyasztásunk,nyáron amikor inkább a hidegebb vízre vágyunk akkor 170kw körüli a havi villany fogyasztás.
2013. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hiába számolgatsz itt, gyakorlatban számoljál egy olyan 170kilowattal és ez csak a bojler. a villanybojlert úgy érdemes használni, hogy amikor lezuhanyozol előtte bekapcsolód, mondjuk 1 órára, és utána le tudsz fürödni. majd kikapcsolod. ha folyamatosan hagyod bekapcsolva, az nagyon sok áramot eszik, mert oké hogy magától ki be kapcsol, de amint engedsz egy kis vizet már kapcsol is be.
2013. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó...(az előtted lévő válaszoló vagyok) spórolás miatt én is kipróbáltam ezt a ki be dugdosom a bojlert dolgot és több lett a fogyasztás...belegondolva cseppet se mind1,hogy hány fokról kezdi felmelegíteni a vizet,arról nem is beszélve,hogy gondolom a mosogatáshoz a meleg víz is abból jönne és hideg vízbe nem lehet mosogatni...mondjuk nálunk csak a tűzhely gáz így inkább 1 lábas vizet melegítettem azon a mosogatáshoz és nem a bojlert használtam ami egyébként olyan gazdaságosra van állítva,hogy a zsíros edényekhez édes kevés lenne.Röviden tömören akkor nem csinál magas számlát a bojler ha egyáltalán nincs is használva... a kérdező meg lazán számolhat 100kw-al mert 1 dolog a zuhanyzás és másik dolog még hozzá a mosogatás,kézmosás meg egyéb ilyenek amik meleg vízzel történnek és amik miatt fűtenie kell a bojlernak
2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindennap fürödni és mosogatni. Én nekem is 80L bojlerem van, és úgy spórolok vele, hogy csak 70kilówatt megy el. Mondjuk hozzá teszem én egyedül élek, és a 5 perces letusoláshoz nekem , nem kell meleg víz, elég ha langyos.
2013. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!