Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki cserépkályhával fűt, hány...

Aki cserépkályhával fűt, hány fokra tudja felmelegíteni a lakást?

Figyelt kérdés
Csak ott van meleg, amelyik helyiségben a cserépkályha van, vagy be tudja vele fűteni az egész lakást? Ha lehet kérnék négyzetmétert is. Köszönöm.
2013. jan. 13. 14:13
 1/10 anonim válasza:
Többnyire főként csak ott van meleg ahol van a kályha. Bár nálunk most már csak 1 van de az központi helyen, így valamennyi helységben érezhető ha begyújtunk, de nem melegíti fel az egész lakást. Régen, míg minden szobában volt olyan 20-30 fokra is felmelegítettük vele a szobát és elég sokáig is meleg volt. Négyzetmétert nem tudok.
2013. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kunu lenke ***** válasza:
szia.Ez sok mindentől függ!Hány m2 a lakás belmagasság nyílászárók mennyisége szigeteltség falvastagság födém vastagság,milyen faanyaggal van fűtve.
2013. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hátha nincs minden szobában fűtőtest-cserépkályha,akkor bizony csak ott lesz jó meleg, amelyikben a kályha van,

a többi helység már nem tud igazán fölmelegedni,de azért annyi hő átmegy azokba is ,hogy nem lesz bennük túl hideg,

2013. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

92 m2-es ház, a nappaliban van cserépkályha, ami rá van kötve a radiátorokra is. Most 26 fok van a nappaliban, a legtávolabbi szobában pedig 24 a hőmérő szerint.

Előtte gázzal fűtöttünk...ég és föld a különbség...akkor éjjel nappal ment a fűtés és a gatyánkat is arra fizettük, mégsem volt meleg.

2013. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4. válaszolótól kérdezném. A cserépkályha a régi gázos rendszerre, radiátorokra lett rákötve? Vagy teljesen új rendszert kellett kialakítani. Azért kérdezem, mert ilyenről még nem hallottam.
2013. jan. 13. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyik ismerősnek van megoldva, hogy a gáz fűtés van rákötve a régi épített kályhára . Szóval tuti megoldható valahogy.

Érdemben csak annyit még a kérdéshez, hogy jobban tartja a kályha a hőt, mint a radiátor , még ha központi fűtés akkor is.

2013. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, utána fogok nézni ennek a rendszernek.
2013. jan. 13. 16:38
 8/10 anonim ***** válasza:
55 m2 ház a s nnagyszobában van s cserépkályha itt (24 fok van) ami átlóg a kisebb szobába ittszintén 24 fok tehát fal helyett a kályha van ott, így fölfűti az egész házat konyha fürdő.wc,előszoba 22 fok körül! nálunk!
2013. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyimék családi házába költöztünk. ott két cserépkályha van egy nagyobb igaz az az egyik mellékhelyiségben ahol egy szoba meg az ebédlő van meg egy központi helyen a nappalinkban amivel simán betudjuk vele fűteni a konyhát a hálószobánkat a nappalit meg a nappali mellett lévő kisszobát ami ugye vendégszoba ha jön valamelyikünk testvére ide. De az is csak akkor működik ha az ajtók nyitva vannak. A külön részen lévő helyiségeket nem tudjuk jó melegre felfűteni maximum 20 fok. A fürdőszobánkat sem lehet teljesen mert kiesik onnan. Négyzetméter kb 90 nem tudom pontosan a melléképület részben ahol a két helyiség van még amit írtam már ott is van egy kisebb kályha de a kéménye miatt nem lehet oda begyújtani, így inkább a központi fatüzelésű kazánt használjuk. Cserépkályhába csak akkor gyújtunk be ha nincs annyira meleg és ott elég egyszer délelőtt begyújtani kétszer megpakolni aztán másnapig tartja magát. A melléképület részt is kell fűtenünk a csövek miatt meg ott a szigetelés sem valami jó, így muszáj mínuszokban oda is küldeni a meleget a semmiért mert a fővízvezeték csövek ott jönnek be és ha azok megfagynak akkor baj van.
2013. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tavaly olyat is láttam,hogy a gázkonvektor volt bevonva vagy annak volt valami burkolata csinálva cserépből.Nagyon jó ötletnek tartom...most pont ez ügyben jöttem keresgélni és rábukkantam GÁZOS cserépkályhákra is a neten. Akkor ilyen is van,ahogy 6-os írja?
2013. szept. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!