Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kondenzációs gázkazánt...

Milyen kondenzációs gázkazánt vegyek?

Figyelt kérdés

a számlám 67 000 Ft volt a múlt hónapban, ez rengeteg !

Első szezonban vagyok ebben a lakásban, 60 nm, -ebből 50 nm -ert fűtök.

Nappal 20, 21 fok , éjjel 18-19 fok amire állítok , igazából ez mind kevés nekem egy kissé, de a számla sok!

kicserélném a kazánt egy újabb, korszerűbbre, de pénzem csak kb 250 000 Ft-ig lenne !Mit is tegyek mit is vegyek ??


2013. jan. 26. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
250.000.-ft-ból felszerelve, papírozva, kéményezve, beüzemelve nem fogsz tudni kazánt cserélni. A kérdésedre válaszolva WOLF, de a fűtéskorszerüsítés talán utolsó lépése a kazáncsere.
2013. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos akkor hol is kezdjem, mert a "Szakember" megnézi a kazánt , letekeri feltekeri kisebb nagyobb hőfokra , aztán : ez jó ! Nincs egy számolni tudó felmérést végző igazi szakember a láthatáron! Ez a régi kazán füt de baromian gazdaságtalan ! Hogyan tovább , sajnos a más házába öregen nem tudom a teljes fűtés korszerűsítést már vállalni , de egy részét igen !
2013. jan. 26. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress egy épületgépészt, ő tud neked számolni, ház hőveszteséget. Aztán lehet kiindulni, hogy mit mennyire éri meg
2013. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Miért pont kondenzációst, padlófűtésed van?

Nincs, hiszen egy korábbi kérdésedben leírtad, hogy régi gravitációs fűtés van, ami nem igazán hatékony!

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__392342..

A kondenzáció kb. 40 fok felett megszűnik, 40 fokos vízzel pedig nem lehet kihasználni a régi lemezradiátorok teljesítményét! Azok 60-70 foknál kezdenek rendesen fűteni! Még egy régi ÉTI kazán is tud hatékonyan működni, ha jók a körülmények!

Ugya a korábbi kérdésnél kiderült, hogy a szigeteletlen csövekkel nagyrészt a pincét fűtöd, legelőször ezzel kellene kezdeni valamit. Még ha csak a legolcsóbb isolith paplant veszed meg, aminek tekercse 5000 Ft körü kapható, és némi drót segítségével leszigetelitek a pince csöveit, már eredményeket lehetne elérni!


A rendszerről még mindig semmi bővebbet nem írtál, csak annyit, hogy a pincében van a kazán, és régi.

2013. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt azért kell nyíltan leírni, mert a többieknek is szolgál információval:


Az üzenet küldője: Kádár Istvánné

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 18:12

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Milyen kondenzációs gázkazánt vegyek?

"Miért pont kondenzációst, padlófűtésed van? Nincs, hiszen egy korábbi kérdésedben leírtad, hogy régi gravitációs fűtés van, ami nem igazán.."

Az üzenet témája: üdv

Az üzenet szövege: Nagy bajom az , hogy járókerettel járok, nem tudok lemenni és megnézni, milyen átmérő és hossza csövek a pincébe, , nem láttam a kazánt, mert aki néha lemegy az is csak azt mondta , meleg van a pincébe is , hogy mennyire azt nem tudom !Igy csak feltételezéseim vannak!Jön hozzám valaki hamarosan , akivel leíratom , mi van lent , esetleg vele le tudok menni, hívok a kazánhoz szerelőt,nézze meg az esetleges hibalehetőséget!

A kondenzációs kazán néhány javaslatra van a fejemben, ezért is érdeklődöm , és ha kell hozzáértő véleménye után kezdek a vásárláshoz!Most annyit teszek, hogy hozatok 10 cm-es üveggyapotot , a padlásra leteríttetem , készülök , hogy a homlokzatot 12 cm-es szigeteléssel megoldjuk, nagyon sokban lesz , de én nem birok így fázni és utálom az ekkora gázszámlákat , a pocséklást!Végül is ha megoldom akkor a családban marad az értéke , mivel a menyem örökölte , csak ideengedett , hogy gondozzanak.

Nem is tudom , hogy a fűtőrendszerről mit írhatok , régi tipusú acélradiátorok vannak , ha a termosztát 22 fokon van akkor már jó a lakásban , a radiátorok jól adják le , csak úgy tudom 1 fok = 10 % plussz forint !

Igazán köszönöm a véleményét !Üdv Kádár Éva Csepelről

2013. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nananana!


" A kondenzáció kb. 40 fok felett megszűnik, 40 fokos vízzel pedig nem lehet kihasználni a régi lemezradiátorok teljesítményét! "


Ez egyszerűen nem igaz.

Mert:

1.,

A kondenzációs hatásfok kb. max. 52 fokig maximális. Utána csökken, de nem szűnik meg!

2.,

Egy jobb kondenzációs kazán max füstgázhőmérséklete 70-80 fok, szemben a 200 fokkal. Azért az a 100-120 fok nem tűnik el nyom nélkül!

3.,

Másrészt a jobb kondenzációs kazánok teljes előkeveréssel és nagy felületű égőkkel, valamint széles sávban modulálható gázszelepekkel vannak ellátva. Ez egy hagyományos max. kétfokozatú atmoszférikus kazánról nem mondható el.

4.,

Sok rendszer túlméretezett. Azaz a komfortos fűtést alacsonyabb hőfokkal is kielégíti. Igaz -25 fokos külső mellett nem lesz a lakásban +25 fok, hanem csak esetleg +20 fok. Azért az se olyan rossz. Persze ez csak feltételezés, mert nem láttam a rendszert lehet a helyzet homlok egyenest más. De azért azt meredek állítani, hogy 40 fokos előremenővel biztosan nem fog működni!

Láttam már olyan házat, ahol 60%-os (!) volt a megtakarítás pusztán csak a kazáncserével. És volt olyan ahol egy fityinggel se lett olcsóbb! Mindkét helyen ugyanaz a kazán, ugyanakkora teljesítménnyel. "Csak" a rendszer és/vagy a fűtő volt egy picit más.

Az eredeti kérdésre visszatérve:

Amiket ismerek, vagy jókat hallottam róla:

Remeha Avanta

Remeha Tzerra (most fog megjelenni, versenyképes árral)

Ariston kazánok (nem ismerem őket, de jókat hallottam róluk)

Hajdu (Nefit) kondenzációs kazánok (holland gyártó terméke)

És tessék több helyről árajánlatot kérni! A legolcsóbb és a legdrágább alapból büdös, alaposabb utánajárást igényel.

Valamint méretezni, méretezni, méretezni!

2013. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én garancia időt venném figyelembe. Úgy tudom, ebben az Immergas a nyerő típus. Tapasztalatom nincs róla, mert még nem vettem meg. De hallottam már Vaillantot 1 év garanciával 1 év után is tönkremenni, szóval az ár még nem jelenti azt, hogy nem hibásodhat meg. De az ismert márkák többé kevésbé ugyanazon az árszinten mozognak, egyiket a másik gyártja, sok az átfedés, szóval garancia időt kell nézni szerintem.
2013. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MJózsi válasza:

mindenkinek aki hasonló cipőben jár, szerintem ki kell hívni egy szakembert aki felméri a körülményeket. sok tapasztalatom nincs benne én ezt ismerem, nálam beváltak:

[link]

2016. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!