Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radal radiátor teljesítménye...

Radal radiátor teljesítménye érdekelne! Mekkorákat vegyek? Vagy mekkora szobában milyen méretű radal radiátor van nálad?

Figyelt kérdés

Azt már kiszámoltam,hogy egy adott szobába mekkora teljesítmény kell,hogy jó legyen a fűtés,viszont nem tudom,hogy a régi radal(jászberényi) radiátoroknak mennyi a teljesítménye,mondjuk egy 24 tagosnak?(pl 24 tagos mondjuk kb 1500 watt vagy mennyi?)


Ha újat veszek,arra rá van írva,de azokkal nem voltam megelégedve,így régi Radal radiátorokkal tervezem a házamban fűtésrendszert.Csak azokról meg nem találok leírást,mert "régimódiak"

Köszönöm!



#teljesítmény #régi radiátor
2013. jan. 31. 13:32
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
Miért nem vagy megelégedve az újak teljesítményével? Ha a régi Radalét nem ismered akkor az újak számadataiból nem tudod összehasonlítani.
2013. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha új radiátort vennék,akkor a csomagolásra rá van írva a teljesítménye.

Kiszámoltuk,hogy egy szobára mekkora teljesítmény kell a fűtéshez(ehhez találtunk képletet a neten)

pl kell nekünk egy adott szobára 1500 watt,persze "ráhagyással" akkor ha bemegyek egy boltba és látok egy radiátort,amire rá van írva,hogy 1650 watt pl,akkor az jó lesz valószínűleg.

Csak éppen újra nem futotta.

De volt már,akinél lemérjük pontosan a szobáját(magasság,szélesség,hossz) és a radiátorokat is,így megoldódott nagy nehezen,mert ahhoz átszámoltuk,hogy nekünk mekkorák kellenek.( x légköbméterhez kell y tagú radiátor,akkor z légköbméterhez kell ... tagú radiátor)

Azért köszi! :-)

2013. ápr. 18. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!