Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20-40 év közöttiek, nektek...

20-40 év közöttiek, nektek mikor sikerült elköltöznötök otthonról, úgy értem, hogy már nem anyuka meg apuka hátán "élősködtetek", hanem külön éltetek (egyedül, vagy már meglévő párotokkal) és a saját kenyereteket kerestétek?

Figyelt kérdés

Mikor kezdődött ez az úgynevezett nagybetűs Élet. Nálam nem áll fent semmi ilyesmi csak ma elgondolkodtam 1-2 dolgon és kiváncsi lettem.

17F



2013. febr. 14. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22 éves voltam, amikor összeköltöztem az akkori barátommal.
2013. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen kezdtem az egyetemen távol a szülőktől, akkortól vagyok önellátó ügyintézés, alkohol fogyasztás, 23-tól főzés, mosás, vasalás, takarítás terén, majd 25 éves koromig még amíg tanultam otthonról kaptam pénzt. utána álltam saját lábra teljesen. A munka egyértelműen az ivás és a számító gépes játékok rovására megy.
2013. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A 2. nagyon tetszett.
2013. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hááát az ivás és számitógépes játékok róvására..francba..pedig haverokkal elmenni inni másnap másnaposon zombikat lőni a gépen... ez a hobbim :D(mellesleg komoly), mindenestre erre számitottam, hogy ha nemis kell véglegesen szakitanom a számitogépes játékokkal, de a velük töltött idő radikálsian le fog csökkenni...
2013. febr. 14. 17:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Még irjatok :D
2013. febr. 14. 17:26
 6/12 tetris ***** válasza:

Nem könnyű elhagyni a szülői házat, hiszen egy saját lakás megszerzése egy élet munkája. Az albérlet drága, egyedül nem is nagyon lehet bírni a költségeket.

A megoldás az, ha benősülsz egy gazdag családba, és máris meg van oldva a lakáskérdés.

Vagy a másik megoldás, hogy kirabolod az OTP-t.

Esetleg drogdílerkedhesz, vagy filmsztárnak állsz, esetleg feltalálod az edzés és éhezés nélküli fogyás azonnali és biztos módját, vagy az örök fiatalság italát.

Ha ezek egyike se jön be mostanság, akkor sajnos maradnod kell anyuéknál még egy darabig. Legalábbis addig, amíg meg nem tudod teremteni az önállósodás lehetőségeit. Ha tovább szándékozol tanulni, akkor erre még tovább kell várnod, hiszen később tudsz majd munkába állni.

Több olyan ismerősöm van, ahol 30 éves korban is otthon vannak még a szülői házban a "gyerekek".

2013. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, nekemis van ismerősöm ilyen, mellesleg szeretem én itthon, csak nem akarok majd se anyumék terhére lenni egyetem után(Isten őrizz) se pedig betokosodni idehaza...el akarok menni innen Romániából, jó messze nyugatra. Angolul már most tudok(jól) németet tanulom, valahogy csak lesz...
2013. febr. 14. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:

érdekes a kérdés. elég sokáig kitartott voltam :) mmint anyám által. :)

18 évesen kezdtem egyedül lakni, persze a létfenntartás még nem a két kezem munkáját dicsérte. mindenesetre nem én vinnyogtam ki magamnak, anyám lépett meg a pasijához. nem sokáig ellenkeztem miatta, az tény :)


aztán ezzel egyidőben elkezdtem az egyetemet, és vállaltam egy 4 órás munkát, h legyen pénzem partyzni, jó gúnyákat venni, szóval élni :)


21 voltam, mikor jósorsom életem párja mellé sodort. ekkor még mindig összeköttetésben voltam a köldökzsinórral, ami anyám bankszámláját jelentette.


mikor a drágámnak lett egy zsíros állása, végre beköltözhettem a családi örökséget képező kis szerény hajlékomba. természetesen erre nem sokkal nekem is lett egy szerényebb jövedelmem, mellyel hozzátehettem a megélhetésünkhöz. nagyjából olyan 22-23 évesen mondhattam azt, h nem kell nonstop jóanyámat pumpolni a lóvéért.

azért bevallom, manapság is előfordul, h ünnepek alkalmával kapok tőle egy nagy volumenű ajándékot, illetve szerényebb készpénzösszeget.


a kenyér, amit eszek, a párommal közös jövedelem eredménye, de a bakancs, amit hűvös reggeleken a lábamra húzok, anyám érdeme.


ha rám hallgatsz, akkor tanulsz mint a gép, és akkor sokra viheted :)

2013. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt csinálom...csak kérdés, hogy lesz-e nagy értelme, vagy inkább fogjak neki jó kondiba hozni magam, kimenni 5 évet idegenlégóba, majd elmenni búvárnak onnan pedig ipari búvárnak és keresni(lóvét) mint az állat akkor...
2013. febr. 14. 21:35
 10/12 anonim válasza:
hat en mar 14 eves koromban elmentem dolgozni ide oda igaz nem nagy munkak mondjuk barackszedes meg ehez hasolok pezert es hat eleg sok pezem oszegyult 20 eve koromra meg egyetem meg minden utan mar nem dolgosztam ilyen piti munkakat de oszegyult anyi penz hoy vegyek egy hazat a baratnomel meg a szulok is belesegitetek es nagyon szep hazat sikerult venni ez 21 eves korunkba volt most 24 vagyok
2013. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!