Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyóra probléma!? K. Va...

Dad bed kérdése:

Villanyóra probléma!? K. Va sokat mutat és egész nap forog mind a kettő, mint hamupipőke a bálban. Valaki válasz?

Figyelt kérdés

Van kb. egy 30 m2-es szobám. Ez az első, hogy külön albérletben lakom és nem vagyok biztos mindenben. DE!

Azt mondja már el nekem valaki, hogy az hogy a túrós lekvárosfánkba lehet, hogy havi 522kw-ot visz el az órám??!! Amikor reggel 11-kor kelek a mikrohaverom megkínál egy csésze kávéval. Azután lelépek melózni este 8-ra hazaérek, felkapcsolom 3 órára a tv-t, laptopot aztán éjfélkor bekövetkezik az alvás.

Jah és minden második hétvégén vagyok csak otthon és kb napi 20percig megy a tűzhely. A másik, hogy van éjszakai villanyórám is és létezik, hogy egész nap forog mind a kettő. És egy "bosch junkers" gázbojlerrel megy a vízmelegítés és a fűtés.



2013. febr. 15. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elműt hívni. Anyámnál is ez volt, 34 nm-es lakásban többszáz kw-os havi fogyasztás. Megállapították az óra hibáját, x százalékát vissza is fizette az elmű anyánknak.
2013. febr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden elektromos eszközt kapcsolj le, húzz ki, áramtalaníts teljesen.

Ha ekkor is forognak, akkor biza valaki lopja az áramot.


Ebben az esetben is azonnal értesítsd a szolgáltatót.

2013. febr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sokat mosok,egész nap megy a laptop,van egy nagy hűtő meg fagyasztóláda stb stb villanybojler van ami természetesen sokat fogyaszt,de takarékosra állítva átlag 250kw fogyasztásunk van..amikor a bojler úgy volt beállítva,hogy forró víz jött belőle és veterán fagyasztónk volt akkor olyan 360-380kw volt a fogyasztás 4-en lakunk stb stb szóval a tiéd pláne ha a bojler is gáz nagyon durván túlzás! A teendőket már leírták
2013. febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Baranka ***** válasza:
Ez tényleg iszonyat sok fogyasztás! Tuti nincs rendben minden az órával. Mi egy 90 négyzetméteres házban sem fogyasztunk ennyit. Pedig heti 2-3 szor mosok, tv, laptop viszonylag sokat megy, meg a villany is elég sokat fel van kapcsolva. Nekünk kb fele ennyi a fogyasztásunk ha nem kevesebb. Valami nagy baj lehet avval az órával. Hívd ki a szolgáltató embereit!
2013. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
nálunk is sokat megy a 3tv 2pc 1mosógép 1villanytűzhely 1 mikro vasaló kávéfőző tehát minden ami háztartásban van és ezek napi rendszerességgel mennek de a havi fogyasztás így sem több 200-250 kilowattnál!!
2013. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azonnal szólj a főbérlőnek!

Épp tegnap jelentettem le az óraállást neten. 280 kwh...és ez egy 94m2-s magánház,nagy műhellyel,ahol rengeteget barkácsolok-gépekkel.

Még ha villanybojler is van,egymagadra max.100~120 kwh,de az már nagyon a plafon.

2013. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Robi.88. ***** válasza:
Biztos vmi norvégok a szomszedaid akik még az áramot is lopjak nem csak a kabeleket.
2013. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nos hát ezen vagyok én is kiakadva, hogy anyámék az 55m2-re fizetnek 350kw-ot úgy, hogy van fagyasztóládától kezdve minden. Amúgy kipróbáltam már, hogy kihúztam mindent a villanyok is le voltak kapcsolva és ment ugyan úgy szinte az óra. Egy este (csak 23-tól reggel 8-ig) alatt csinál 9-10kw-ot. De azt is mondták, hogy lehet a keringtető szivattyú viszi amikor leáramtalanítottam, mert a fűtést az folyamatosan keringteti. De ez akkoris irreálisan sok.
2013. febr. 15. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A keringető tényleg fogyaszt áramot...nekünk 2 is van a rendszeren,de a te fogyasztásod akkor is nagyon durva és a végére kellene járni

2013. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 trenyo válasza:

trenyo válasza:


szia nekünk is ez volt a problémánk évekig nagyon sokk kWh áram fogyasztottunk több levelezés után ingyen kijöttek az elműtő és azt állapitoták meg hogy a villany tűzhelynél volt zárlat ezért az éjszakai óra nem működöt rendesen egy fázisa a nappali órából veszi az áramot és ez által mindkettőből veszi a KWH ott de természetesen nem írták le a papira ezért én nem is írtam alá . Vigyázz az elművel de még mindig nem értek valamit külön áramkör hogy tudja az éjszakai óra a nappalióráról venni az áramot ezt magyarázza meg valaki.Remélem tudtam valamit segíteni .( egy tanács húzzál ki mindent és néz meg hogy úgy is pörög az óra és ha pll lekapcsolod a nappali óra biztosítékát akkor is működik e az óra külön külön )

2013. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!