Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik teljes szülői segítség...

Akik teljes szülői segítség nélkül tettek szert saját otthonra, hány millió forint önerőre vettetek fel hitelt? Hány évig gyűjtögettetek?

Figyelt kérdés
Jó döntés volt a hitel? Vagy jobb lenne albérletben? Mekkora a lakásotok?
2013. febr. 26. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
18 évesen eljöttem a szüleimtől,egyetem,albérlet diákmunkából.22 évesen végeztem,párom szintén,addig feléltük amit kerestünk diákként.Onnantól jó meló,mindketten mérnökként,albérlet,spórolás,havi átlega 130-at (eleinte kevesebbet,a végén már kettőnk kb 400ezres nettójából 200at) félre tudtunk tenni,kb 5 év alatt 7,5 milliót,vettünk egy 2 szobás lakást,55 m2+garázs.
2013. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hitel ROSSZ döntés. Én addig béreltem lakást, amíg össze nem gyűjtöttem a pénzt vásárlásra. 15 év alatt gyűlt össze.
2013. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A hitel nem rossz döntés, ha azt körültekintően veszed fel. Úgy gondolom, létezik okos kompromisszum, hogy ne kelljen a fél életedet gyűjtögetéssel tölteni. Ilyen okos kompromisszum a lakástakarék pénztár. Így már négy év alatt, de akár már azonnal is rendelkezésre állhat a szükséges összeg.
2013. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A hitel akkor nem rossz döntés, ha biztos, hogy tudod fizetni, még akkor is, ha netán egyikőtök elveszti a munkáját, szóval tényleg körültekintően kell felvenni.

Sajnos nincs mindenkinek olyan jó állása, ahol annyit keres, hogy százezreket félre tudd tenni, albérlet mellett!

Mi ugyan saját lakásban lakunk, nincs hitelünk, átlagosan keresünk (bár én most gyed-en vagyok), próbálunk félretenni, amennyit lehet, de nem tudom, mikorra jönne össze egy lakás ára... :(

2013. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!