Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tusolás vagy Kádban fürdés a...

Tusolás vagy Kádban fürdés a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
5-10 perces zuhany vagy fél kád víz a gazdaságosabb ?

2013. márc. 4. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
engedd a kádba a tusolón keresztül a vizet 5-10 percig és meglátod a vízmennyiséget.ilyen egyszerű
2013. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is az előzőt javaslom !!!
2013. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelmű, hogy a tusolás. Bár nagy családnál a fürdés, ha nem engedik le a vizet. ☺
2013. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez függ attól, hogy a tusolóból milyen erősen jön a víz, mekkora a kád, meg ilyesmik. Általában a tusolás a gazdaságosabb. De én is azt javaslom, mint az első, tusolj a kádban, és meglátod. Én hetente egyszer szoktam kádban fürdeni, mert egyébként nagyon szeretem áztatni magam, olyankor egy óráig a vízben vagyok, viszont gazdaságosabb és gyorsabb a zuhany. Ha nem lennék egy órát a kádban, azzal sem lenne gond, mert nem töltöm tele, kb 15 cm víz van benne, ennyi meg elmegy egy tusolással is, főleg ha hajat is mosok. Viszont 2-3-szor cserélem a vizet, legalább félig, mert forrón szeretem :)
2013. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
A tusolás.gazdaságosabb és hygénikusabb is .
2013. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj földszinten kád van emeleten meg csak zuhanyzó xD tehát nem tudom megnézni :D igen hígénikusabb, zuhanyrózsából nem jön erősen a víz, amúgy szerintem is azzal megy el kevesebb víz!
2013. márc. 4. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tusolás a gazdaságosabb. Amíg szappanozod magad, addig zárd el a vizet.
2013. márc. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olcsóbb a tusolás, ha elzárod szappanozás, vakarózás közben, és csak a leöblítéshez használsz vizet.
2013. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy nálad meddig tart egy zuhany, illetve ha kádban fürdesz, akkor szeretsz benne elmerülni nyakig, avagy elég ha éppen súrolja a derekadat.


Ha nem tudod megoldani, amit előttem írtak, hogy zuhanyozz le a kádban és dugd be a dugót, meglátod mennyi víz lesz a kádban mire lezuhanyzol, akkor van más módszer is, bár az kicsit bonyolultabb, de szerintem megéri kísérletezni, én szeretem számosítani a dolgokat. :)


Fogj egy vödröt, vagy akár kisebb edényt beosztással és mérd az időt. Tök mindegy mennyi, benézhetsz 1 percet, de akár 5 másodpercet is, max többet kell szorozgatni. :)


Mondjuk 1 percig engeded a vödörbe a vizet azon a nyomáson, ahogy zuhanyozni szoktál (úgy válaszd az időt, hogy tudd eddig tölteni), ezután megnézed mennyi vized lett, leméred hogy hány percig zuhanyzol kényelmes esetben, majd szorzod a perceid számát az adott mennyiségeddel és kész. :D


Ha tudod mekkora a kádatok és meddig szoktad tölteni, abból is le tudsz vonni egy következtetést, hogy úgy mennyi vizet használsz el.


Még egy tipp: Ha nincs beosztásos büdögéd, de tudod, hogy a vödröd mondjuk 15 literes, akkor azt mérd le mennyi idő alatt tudod feltölteni, így szintén levonhatsz következtetéseket arra vonatkozóan, hogy zuhanyzás közben mennyi vizet fogyasztasz el. :)


Ha pedig már kitöltöttél ennyi vizet, ne pocsékold el, moss fel, vagy használd wc öblítésre! :D

2013. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
te tudományosabban vázoltad, igen egy lavorral próbáltam ami kb 15 literes az majdnem tele ment, kádba beleöntve az a mennyisége nagyon elenyésző mint amennyit kiengedek 1 fürdés alkalmából! tehát zuhany gazdaságosabb a szappanos elzárós módszerrel ! és tetszik nagyon amit írtál azzal a vízzel le lehet húzni a slozit de akár felmosni is lehet vele :D
2013. márc. 24. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!