Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelház erkélyének padlóját...

Panelház erkélyének padlóját milyen festékkel érdemes lefesteni, ami jó kopásállóságú, bírja a strapát, és relatíve kulturáltan néz ki?

Figyelt kérdés

Eddig linóleum volt, de azt 2-3 évente cserélni kell, mert a téli hidegtől megtöredezik. Kövezésnek nem szeretnék itt nekiállni, így ezt a betonfestést gondoltam ki...

Vagy ha van valakinek vmi más ötlete, szívesen veszem...:)

köszi



2013. márc. 25. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van több fajta direkt beton,vagy palafesték. Kopás,és időjárás álló.
2013. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jaaaa...!!! :-)))

nem tudtam, akkor mindjárt utánaolvasok, köszi

2013. márc. 25. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb a kövezés, de láttam már műfüvezést is, fura ötlet, de nagyon jól nézett ki. Betonfestéket bármelyik barkácsáruházban lehet kapni, de arra számíts, hogy az sem örök életű, hogy hány évet bír ki, azt nem tudom, de szerintem inkább éri meg egyszer leköveztetni, mert az tényleg jól néz ki, és tényleg tartós. Meg a betonfesték nekem nem is tetszik annyira.
2013. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az...van színválaszték is.

[link]

2013. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Nyomdasz,

köszi, igen, megtaláltam én is egyből...nem tűnik vmi egyszerűnek jól megcsinálni...meg azt nem tudom, hogy ez azért elmegy a földön..mármint hogy nem tudod, láttál már ilyet padlón? Szóval hogy nem túl gagyi, vagy ilyesmi??


Másik válaszolónak,

Neked is köszi, igen, tudom, hogy a kövezés lenne az igazi, csak mire a férjem lekövez, addigra én elválok tőle, annyira lassan csinál mindent :-DDD, és ezért nem szeretnék ilyen relative nagy kaliberű dologba fogni...

2013. márc. 26. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két helyre használtuk:

~Egy drótfonó műhelyben a falat 80 cm magasan,valamint a tároló,és közlekedési utakat festettük föl ilyennel kb.5-6 éve(a munka-,és balesetvédelmisek miatt).A maradék fehéret a biciklitárolóm hullámpalájára (belül)kentem föl,hogy szebb,világosabb legyen.

~A nagyfiam "dilije" volt 4 éve a sötétkék(nagyon sötét) szobafal. Semmi mást nem találtunk,csak ezt a festéket,ami elég sötét,és nem foltosodik.(Azóta már nem is gyártják,csak a közepes "kantakék" színt,mi is csak egy elfekvőt találtunk már) Nagyon jól takar,1x gurítottuk végig a falakat,nem foltos,nem kopik,és nedves ruhával törölhető. Keverhető bármilyen arányban "rendes"(nem féldiszperziós) diszperziós festékkel.(így csináltunk világoskéket.)Szinte fele idő alatt szárad,mint egy diszperzit.

A drótfonóban nagy igénybevételnek volt kitéve,évente újrafestettük a várható ellenőrzések környékén.

2013. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na, jó meggyóztél..:-))

ha jó volt a fiad szobájába, akkor az erkélyre egyenesen tökéletes..és még akkor fel is moshatom ezek szerint..:-))

köszönöm Neked

2013. márc. 26. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!