Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha most vettem meg az első...

Ha most vettem meg az első lakásom, (és 19 éves vagyok), az ingatlan 8 millió ft érték alatti, akkor kell ingatlanadót vagy illetékbevételt fizetnem? Mert már 2-en mondták, hogy nem kell, de kaptam egy csekket 72. 000ft-ról.

Figyelt kérdés

2013. márc. 29. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért nem kellene?
2013. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

25 év alatti első lakáshoz jutók illetékmentességet vgy illetékkedvezményt kaphatnak és adókedvezményt is érvényesíthetsz.

Az illeték ügyében egy kérelmet kell benyújtani az illeték határozatban szereplő hivatal címére és néhány napon belül elbírálják majd új csekket kapsz ezért a jelenlegit ne fizesd be!

Az adót be kell fizetni de a következő éves adóbevalláskor érvényesíthetsz adókedvezményt és visszaigényelheted készpénzben.

Nem bonyolult én is végigcsináltam és rengeteget spóroltam!

2013. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!