Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy erősen túlméretezett...

Atomati kérdése:

Van egy erősen túlméretezett cserépkályha. Van egy 20nm helyiség, becsövezve padlófűtéshez. Ha a kályha tetejére szerelek egy 50 l-es víztartályt, keringetővel, szerintetek ki lehet fűteni a szobát?

Figyelt kérdés

Házat akarok venni, amiben van egy cserépkályha. Ez erősen túlméretezett, a ház összes helyiségét kifűti.

Csinálnék egy 3. szobát a garázsból. mivel úgyis aljzatbetonozni kell, becsöveztetem padlófűtéshez. Ezt a szobát már nem fűtené ki a cserépkályha. NEm akarom újra rakatni és vizteresre megcsinálni, viszont arra gondoltam, hogy egy tartályt a tetejére szerelnék, és keringető szivattyúval rákötném a padlófűtésre. Szerintetek működőképes? A kályha teteje van 50 C fok, úgy tudom ez a max vízhőmérséklet, amit egy padlófűtés elvisel.



2013. ápr. 3. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A kályha belső szerkezete ezt nem bírná el .

50 os víz legyen a kályha tetején ahhoz nagyon kellene

fűtened.Fűtésre meg csak akkor elég,ha nagy fűtőtest felülete,a hő leadás .Én azt mondom felejts el ezt az ötletet .

2013. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem melegedne fel a víz a kályha tetején annyira, hogy alkalmas legyen fűtésre. Ha nem a tűztérbe rakod a vizes betétet, nem ér semmit.
2013. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!