Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lepkeorchideám levelei kissé...

Lepkeorchideám levelei kissé fonnyadtak, léggyökerei amik a levelek mellett vannak zöldek, de szárazak. A cserépben lévő szárak egészségesnek tűnnek (zöld, olyan mint újonnan volt). Még helyre jöhet?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válasz(oka)t.

2013. ápr. 23. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fonnyad a levele, akkor valami gond van. Cserélj neki táptalajt és keress egy új helyet a számára (erős napfényt nem szereti)!
2013. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A legalsó nagy levele puhább kicsit, a többi normálisnak tűnik. Valahol olvastam, hogy ez annak a jele, hogy nem öntöztem rendesen. Most ezt megpróbálom, de szerintetek menthető még?
2013. ápr. 23. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
A francokat. Nekem akkor is csinált ilyet, amikor bizony rendesen volt öntözve. Ehhez semmi köze ennek.
2013. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem. Túlöntözve biztos nincs, mert hetente, másfél hetente szoktam meglocsolni. Vízben nem áll. Amikor kaptam (egy éve) akkor virágzott, azóta nem, de a 2 szárán 3 helyen levelet is hozott. Virágozni nem akar, a tetején van egy-egy bimbó kezdemény (vagyis annak tűnik) de sehova nem fejlődik.

Köszönöm a választ.

2013. ápr. 23. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a hagyományos értelemben öntözni őket. Fogok egy mélyebb műanyag tálat, úgy félig töltök bele állott szobahőmérsékletű vizet és beleállítom az orchideát egy olyan fél órára. Majd kiemelem, lecsepegtetem, és kész.

Ezen túl reggelente, másnaponta megpermetezem mert szereti a magas páratartalmat. Arra vigyázz, hogy a levelek által alkotott tölcsérben, szóval a levelek tövében ne álljon meg a víz, azt nem bírják.

2013. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!