Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi állattartás?...

.figo. kérdése:

Társasházi állattartás? Hogyan és milyen módon lehet haszonállatokat (gondolok itt: tyúk, kacsa) tartani társasházban? Van ami szabályozza ezt? Mert jelen pillanatban az egész udvart "bitorolják és minden tiszta guanó.

Figyelt kérdés
A problémám lényege az hogy új tulajdonos vagyok egy 6 lakásos társasházban és az egyik lakó tyúkokat és kacsákat tart a kertben.Megkértem hogy kerítse el őket ,de erre nem hajlandó.A ház osztatlan közös tulajdonban van nem tudom hogy ez segít-e valamit . A dolog annyival árnyaltabb hogy a többi lakó a fent említett úriembernek rokona és nem hiszem hogy ha "szavazni" kellene akkor ezt ellene tennék.

2013. máj. 26. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Hatóságilag meg van szabva hogy adott lakóövezetben milyen állatokat lehet tartani. Nézz utána tarthatnak-e baromfit és ha nem akkor a jogszabály kinyomtatott példányával sétálj el az illetőhöz hogy vagy összevakarja az állatait és ketrec mögé dugja vagy keres nekik új otthont a sütőben.

Nem fair play díjas húzás azt aláírom de ha nem tudsz vele beszélni...

2013. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy néztem, ezt az önkormányzat szabályozza, szóval a kérdés megválaszolásához nem elég ennyi infó.

De az biztos, hogy ha jó viszonyt akarsz, akkor szabályozás ide vagy oda, elsősorban megegyezésre kell törekedni. Mert te leszel az, aki a családdal egy fedél alatt fogsz élni.

2013. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!