Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon elkoszolódott belülről...

Nagyon elkoszolódott belülről az automata mosógép, hogyan lehet leghatékonyabban kitisztítani?

Figyelt kérdés
Csillag vízlágyítót szoktam tenni bele ha mosok, de már az sem segít.Úgy tudom, ecetet is lehet, de azt nem tudom, mennyit.Mit csináljak?Félek, hogy így tönkremegy.
2013. jún. 23. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Biztosan jönnek majd ötletek,módszerek.

Ha más nem akkor a DM boltokban is van mosógép tisztító tabletta.Erre találták ki.

2013. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 l 20% os ecettel,90 fokosmosási program .

Ez oldja a vízkövet . A kávé főzőknek is ez a hatásos tisztító módszre .

2013. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kettő liter,előző
2013. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ecetet én úgy próbáltam, hogy kb fél litert öntöttem bele és magas hőmérsékleten üresben indítottam mosást.Úgy látszik, akkor kevés volt az ecet.Nem mertem többet beleönteni, féltem, hogy nagyon büdös lesz tőle.
2013. jún. 23. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Először indíts el egy trisós mosást, ez a szervesanyagokat oldja fel. Én fél kilót szoktam belerakni, nem drága, és ritkán kell. Ez mehet egy 90 fokos programon. Utána mehet bele a két üveg ecet, de ne hagyományos mosást indíts el, mert akkor egyszerűen nem tud hatni az ecet egy mosás programja alatt (főleg ha sok van). Érdemes egy éjszakát állni hagyni benne, és utána indítani egy 90 fokost. Így ott tud hatni, ahol sok vízkő (pl a fűtőszál). Utána egy 90 fokos, és kész is.
2013. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ecetesnél elég egy 90 fokos, csak elírtam.
2013. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 24. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi az aldis mosogatógép tisztítót szoktuk beletenni a mosógépbe is.
2013. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én először zsírmentesíteném.

Hideg zsíroldót kell használni, amely marókáli (KOH) 20%-os oldata szokott lenni. A marókáli erősebb lúg, mint a marónátron (NaOH).

Utána jöhet a vízkőoldós esetleg ecetes mosás 90 fokos programmal.

2014. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!